Počas štrajku otvoria bratislavské centrá voľného času aj v dopoludňajších hodinách

centrum voľného času
ilustračné: SITA

Centrá voľného času v Bratislave, ktorých zriaďovateľom je hlavné mesto, sú počas štrajku učiteľov otvorené už od rána. Túto možnosť ponúkajú voľnočasové centrá Kulíškova, Štefánikova, Gessayova, Pekníkova a Hlinická, do všetkých však dieťa treba prihlásiť vopred.

Centrum voľného času na Kulíškovej ulici je otvorené počas štrajku učiteľov od 8. do 16. hodiny. Pre deti, ktoré centrum pravidelne navštevujú, je pobyt počas učiteľského štrajku zadarmo. Za deti, ktoré voľnočasové centrum bežne nenavštevujú, rodičia zaplatia poplatok 3 eurá za deň. Doplatiť treba aj obed, predpokladaná suma je 2,50 eura. Dieťa treba do centra prihlásiť deň vopred u informátora na telefónnom čísle 0948 087 191.

Ako priblížila hovorkyňa hlavného mesta Ivana Skokanová, počet detí v jednej skupine je limitovaný na 12, ak bude veľký záujem, centrum vie otvoriť ďalšiu skupinu. Pre deti sú pripravené spoločenské a stolové hry a popoludní sa môžu zapojiť do krúžkov voľnočasového centra.

Otvorené je počas štrajku aj voľnočasové centrum na Štefánikovej ulici. Dopoludňajší program zatiaľ pripravili pre deti len na 26. a 27. januára, v ďalšie dni podľa záujmu. Centrum je otvorené iba dopoludnia od 8. do 12. hodiny a rodičia za umiestnenie dieťaťa zaplatia 2 eurá. Stravovanie pre deti musia zabezpečiť rodičia, v centre totiž takáto možnosť nie je. Dieťa treba prihlásiť deň vopred na telefónnom čísle 02 524 686. Pre deti sú pripravené spoločenské hry či tvorivé aktivity pod odborným pedagogickým dozorom.

Centrum voľného času na Gessayovej je tiež otvorené počas štrajku už od rána. Centrum zabezpečí pre deti zo štrajkujúcich škôl program od 8. do 12. hodiny, popoludní začínajú krúžky. Jeden deň vo voľnočasovom centre vyjde rodičov na 4 eurá, v cene je desiata a nápoje pre dieťa, obed v centre zabezpečený nie je. Aj tam treba dieťa vopred prihlásiť, rodičia tak môžu urobiť e-mailom na adrese administrativa@cvcgessayova.sk alebo telefonicky na 02 623 15 979. Pracovníci deti oboznámia s činnosťou voľnočasového centra, pripravujú pre ne aj spoločenské hry, tvorivé dielne či návštevu minizoo centra.

Počas štrajku učiteľov bude v dopoludňajších hodinách otvorené aj voľnočasové centrum Hlinická. Dopoludnia sú tu pre deti pripravené napríklad spoločenské hry, tvorivé dielne či stolný tenis. Od 13. do 16. hodiny sa môžu zapojiť do krúžkov centra. Deti, ktoré krúžky navštevujú celoročne, majú centrum počas mimoriadnych otváracích hodín bezplatne, za deti, ktoré do centra bežne nechodia, rodičia zaplatia 3 eurá plus obed. Aj do tohto centra treba dieťa prihlásiť vopred na telefónnom čísle 0910 877 788.

Od 27. do 29. januára bude mimoriadne otvorené aj voľnočasové centrum Pekníkova. Činnosť centra bude v týchto dňoch zabezpečená od 8. do 16. hodiny. Za deti, ktoré krúžky v centre navštevujú celoročne, platiť netreba. Za deti, ktoré centrum bežne nenavštevujú, rodičia zaplatia 2 eurá. Centrum zabezpečí pre deti aj obedy, cena jedného obeda je 3,60 eura. Centrum mimoriadnu prevádzku počas štrajku učiteľov zabezpečí, ak sa nahlási aspoň šesť detí, dieťa treba vopred prihlásiť na telefónnych číslach 0905 282 012, 0910 551 723.

Viac informácií je aj na internetových stránkach jednotlivých centier voľného času.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk