Počas Svetového dňa poézie budete môcť platiť veršami

Kava pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dúšok povzbudzujúcej kávy alebo voňavého čaju sa premení na oslavu. V partnerských kaviarňach Julius Meinl budú oslavovať 21. marca Svetový deň poézie. Prebuďte v sebe básnika a počas tohto výnimočného dňa zaplaťte básňou. Za kávu alebo čaj môžete v 19 kaviarňach v jedenástich slovenských mestách zaplatiť vlastnými veršami.

Každý z vás by určite dokázal zaspievať či aspoň pomenovať svoju obľúbenú pieseň. S básňou by to však také jednoduché nebolo. Hranice medzi hudbou a básňou sa ale čoraz častejšie prelínajú. Toto prepojenie vnímajú veľmi intenzívne aj umelci. „Každá skladba je pre mňa vlastne básňou. Skúste si niekedy prečítať texty piesní, je to podobné ako čítať si poéziu. Takmer každý hudobný album je vlastne básnickou zbierkou,“ vysvetľuje hudobníčka a textárka Janais. Rovnako ako mnohí hudobníci, vidí poéziu takmer všade aj Šimpe Ondruš, ktorý tvorí básne na počkanie: „Ľudia vnímajú poéziu ako umenie elity, ale básnikom je vo svojom srdci každý, kto svoj obyčajný život vie vnímať a žiť neobyčajne.“

Slovenská oslava poézie

Do piateho ročníka podujatia Zaplať básňou! sa zapoja tisícky kaviarní v 40 krajinách sveta, z toho aj 19 partnerských kaviarní Julius Meinl v jedenástich slovenských mestách. „Už piaty rok sa snažíme podporiť u ľudí kreativitu. Robíme to prostredníctvom toho, čo poznáme najlepšie – kávy a čaju,“ dodáva Renáta Peťovská a pokračuje, „vďaka tomu, že z básne na jeden deň urobíme platidlo, sprístupníme poéziu širokému spektru ľudí.“ Viac info TU.

Kávu či čaj si môžete vychutnať v kaviarňach La Crema Eurovea, Pribinova 8, Julius Meinl Aupark, Einsteinova 18, Julius Meinl Bory Mall, Lamač 6780, Hotel Crowne Plaza, Hodžovo nám. 2 a Reštaurácia Gatto Matto, Panská 17.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk