Počas sviatočného obdobia bude viac policajtov v uliciach aj na cestách

Policia vianoce sviatky zvysene hliadky ilustracna foto.jpg
Ilustračná foto: www.facebook.com

Polícia venuje zvýšenú pozornosť Vianočným trhom, ktoré sa konajú v desiatkach miest po celom Slovensku.

Stovky dopravných, poriadkových, železničných policajtov i policajtov ďalších zložiek je aj tento rok v uliciach počas predvianočného obdobia a bude aj počas samotných sviatkov. Priamo na trhoch a v ich okolí sa pohybuje zvýšený počet policajtov v rôznych časových intervaloch aj v civile.

Takže ak nestretnete uniformovanú policajnú hliadku, neznamená to, že miesto nie je monitorované,” uviedla hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová. Policajti budú aj v obchodných centrách a na miestach s väčšou koncentráciou ľudí, ktoré lákajú zlodejov.

Viac hliadok je aj na cestách. Počas kontrol sa okrem iného zamerajú na najčastejšie prehrešky vodičov, ako je rýchlosť, telefonovanie za volantom a používanie pásov. Šoféri sa nevyhnú ani pravidelným kontrolám na alkohol. Prezídium Policajného zboru vyšlo v ústrety aj vodičom nákladných vozidiel a na 24. decembra 2018 a 1. januára 2019 im povolili všeobecnú výnimku na dojazd.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky. Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk