Počas vianočných sviatkov bratislavská polícia zaostrí pozornosť na bezpečnosť obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta

Policia bezpecnost bratislava fcb.jpg
zdroj: facebook.com

Polícia v súvislosti s tohtoročným vianočným obdobím posilní hliadky v hlavnom meste.

Zvýšený výkon služby budú zabezpečovať policajti všetkých zložiek Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, a to najmä poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. Opatrenia budú vykonávané za účelom pokojného prežitia vianočných sviatkov, s dôrazom na nerušený priebeh vianočných trhov, osláv Nového roka a sprievodných podujatí.

Policajti budú dohliadať na ochranu života, zdravia a majetku na verejne prístupných miestach, kde predpokladáme, že sa bude centralizovať väčší počet obyvateľstva, pričom najvyššiu koncentráciu ľudí očakávame práve v historickej časti Starého Mesta.

Na žiadosť Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I boli v priebehu doobedňajších hodín dnešného dňa v okolí Hviezdoslavovho námestia inštalované železobetónové zábrany, ktoré majú zabrániť vjazdu vozidiel na verejné priestranstvo. Na Hlavnom námestí budú počas vianočných sviatkov za týmto účelom využívané tzv. mechanické zátarasy (pullery).

V spolupráci s príslušnou mestskou časťou bude polícia s prihliadnutím na konkrétne špecifiká lokality dohliadať na verejný poriadok a bezpečnosť viacerými opatreniami, ako napríklad pešie hliadkovanie, monitorovanie odstavných plôch a parkovísk, či kontrola možných prístupových ciest.

Polícia v tejto súvislosti vyzýva aj verejnosť k zvýšenej opatrnosti. Uvoľnená vianočná atmosféra je príležitosťou na páchanie majetkovej trestnej činnosti. Nepozornosť občanov počas návštevy nákupných centier, vianočných trhov či iných miest a podujatí kde sa sústreďuje veľké množstvo ľudí môžu zneužiť najmä vreckoví zlodeji.

Vzhľadom k tomu odporúčame občanom, aby si dávali pozor na svoje peňaženky, osobné doklady a iné cennosti, nenechávali ich na miestach, odkiaľ je ich možné ľahko vybrať (v zadnom vrecku nohavíc, alebo vo vrecku kabáta) a za každých okolností mali svoje tašky a kabelky pod kontrolou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk