Počas vianočných sviatkov vás v Ružinove čaká bohatý program, pozrite si ho s nami

750x420_zima_2018.jpg
Foto : TS Ružinov

Advent je obdobie, počas ktorého sa tešíme na najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. Aj tento rok pripravil Cultus Ružinov a MČ Bratislava Ružinov veľké množstvo podujatí.

Ružinovská zima začína 1. decembra, divadelným predstavením Vianočníček v SD Nivy a končiť bude 23. decembra rozsvietením poslednej adventnej sviece v Parku A. Hlinku. Program bude pokračovať v DK Ružinov jedinečným orchestrálnym predstavením Tuksoy. Komorný orchester Medzinárodnej organizácie turkickej kultúry odprezentuje svoje umenie už 2. decembra o 18.00 hod.

Už tradične sa návštevníci môžu tešiť na Ružinovské folklórne Vianoce s FS Karpaty 13. decembra o 18.00, po ktorom sú všetci návštevníci pozvaní na kapustnicu. Vstupenky na Turksoy a Ružinovské folklórne Vianoce si môže zdarma vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove u informátora v DR Ružinov každý deň od 7.00 do 22.00. Počet je obmedzený.

Prispieť svojou troškou budú môcť Ružinovčania na charitatívnom podujatí, a to dňa 15. decembra, pod názvom Vianočný festival s deťmi. Cieľom podujatia je finančne prispieť sociálne slabším rodinám a darovať im darček pod stromček. Súčasťou Ružinovskej zimy, bude aj charitatívna zbierka vianočného pečiva pod názvom Upečené z lásky. MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vyzýva všetkých dobrých ľudí, ktorý radi pečú a majú dobré srdce, aby tento rok napiekli o trochu viac pre tých, ktorým vianočné pečivo na stole bude chýbať. Vianočné pečivo môžete priniesť 23. decembra do DK Ružinov, Ružinovská 28, od 9.00 do 12.00 hod.

V Parku Andreja Hlinku sa bude každú nedeľu zapaľovať svieca na adventnom venci so sprievodným programom; Katka Ivánková, ZUŠ sv. Cecílie, spevácky zbor Cantus a na záver zaznejú Vianočné klavírne melódie.

Deti sa môžu tešiť na príchod Mikuláša 6. decembra o 17.00 v Parku A. Hlinku, ktorý ich obdarí sladkým prekvapením. Pre tých najmenších bude pripravené 8. decembra o 10.00 v SD Nivy, Vianočné filmové premietanie. Po kine príde Mikuláš so sladkým prekvapením.

Všetky deti sú pozvané na tvorivé dielne, ktoré sa konajú 7. a 14. decembra o 17.00 v SD Prievoz. Ukážu si rôzne možnosti zdobenia medovníčkov, skúsia tradičné techniky zdobenia a vytvoria spolu medovníčkové variácie. Tradičné Prievozské Vianočné trhy sa konajú 14. decembra. Pre návštevníkov je pripravená súťaž o najkrajšiu detskú pohľadnicu, koledy s DFS Trávniček a tradičný adventný trh z vlastnoručnými výrobkami.

Web_zima_2018.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk