Počas víkednu sa v Bratislave mierne oteplí, takáto je predpoveď na najbližšie dni

dážď
ilustračné: pixabay.com

Počas víkendu by sa v Bratislave a blízkom okolí malo o pár stupňov otepliť, vyplýva to z predovede, ktorú zverejnil Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke. Ako predpokladajú slovenskí meteorológovia, počas najbližších dní bude takto.

Na štvrtok 22. novembra 2018 hlási SHMÚ v Bratislave a okolí daždivo. Nočná teplota má dosiahnuť 4 stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa oteplí len mierne, nakoľko SHMÚ predpovedá, že denná teplota dosiahne maximum 7 stupňov Celzia. Daždivý deň doplní mierny juhovýchodný vietor, ktorý bude fúkať rýchlosťou 2 m/s.

Počas piatka 23. novembra 2018 nás čaká podobné počasie. Ako hlási Slovenský hydrometeorologický ústav, v tento deň treba v Bratislave opäť očakávať dážď. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 3 stupňov Celzia nad nulou a denná dosiahne hodnotu 6 stupňov Celzia. Počas dňa zaveje vietor, ktorý bude fúkať juhovýchodným smerom a jeho rýchlosť dosiahne 4 m/s.

Potešujúcou správou je, že počas víkendu by sa malo o pár stupňov otepliť. Podľa predpovede slovenských meteorológov bude v sobotu 24. novembra 2018 takto. Ako hlási SHMÚ aj v sobotu treba v Bratislave a okolí očakávať dážď. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 6 stupňov Celzia nad nulou a počas dňa sa oteplí, pričom ortuť teplomera sa vyšplhá na maximálnych 10 stupňov Celzia. Daždivý deň bude sprevádzať aj vietor, avšak mierny. Fúkať má juhovýchodný vietor rýchlosťou 4 m/s.

Záver týždňa by mal byť konečne bez dažďa. Ako uvádza SHMÚ vo svojej predpovedi, ktorú zverejnil na webovej stránke, v nedeľu 25. novembra 2018 bude v Bratislave oblačno, zrážky sa však neočakávajú. Nočná teplota dosiahne hodnotu 3 stupne Celzia nad nulou a počas dňa sa oteplí na maximum 10 stupňov Celzia. Oblačný deň doplní mierny severný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 2 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk