Počas víkendu sa pripravte kvôli ČSOB Bratislava maratónu na dopravné obmedzenia

ČSOB Bratislava Marathon 2017
ilustračné: SITA

V súvislosti s konaním podujatia ČSOB Bratislava marathon 2018, ktoré sa koná počas víkendu, musia účastníci cestnej premávky počítať s dočasnými dopravnými obmedzeniami.

V sobotu 7. apríla sa od 10.30 do 17.30 hod. dopravné obmedzenia dotknú v súvislosti s konaním sa jednotlivých behov Pribinovej ulice v blízkosti nákupného centra, konkrétne v úseku od Šafárikovho námestia po vyústenie Pribinovej ulice/Olejkárkej ulice na Landererovu ulicu. Príjazd do garáží nákupného centra bude možný zo zadnej strany budovy SND. Na parkovanie bude možné využiť aj vonkajšie parkovacie plochy v okolí nákupného centra, prípadne na nábreží Dunaja z mestskej a petržalskej strany.

V nedeľu sa od 9.45 do 15.00 hod. dopravné obmedzenia dotknú najmä mestských častí Staré Mesto a Ružinov, a to najmä Karadžičovej ulice, Mlynských Nív, Ružinovskej ulice v oboch smeroch po križovatku s Tomašikovou ulicou, Záhradníckej ulice a ulíc centra mesta – hlavne Amerického námestia, Špitálskej ulice, Námestia SNP, Jesenského, Hviezdoslavovho námestia a Vajanského nábrežia. Obmedzená doprava bude v čase od 10:45 aj na Viedenskej ceste a v okolí Tyršovho nábrežia.

Doprava na jednotlivých uliciach bude priebežne obmedzovaná v závislosti od priebehu pelotónu bežcov.

Od 9.40 hod. do 13.00 hod. bude obmedzená doprava na Moste Apollo, v čase od 10.00 do 13.00 hod. bude výraznejšie obmedzená doprava aj na Landererovej a Prístavnej ulici.

Odporúčania polície

Vodičom polícia odporúča namiesto tranzitu cez centrum mesta popri Dunaji (Šafárikovo námestie a Vajanského nábrežie sú neprejazdné), využiť mosty cez Dunaj (Prístavný most, Most SNP a Most Lafranconi) a petržalský obchvat. Priamo v blízkosti trasy behu budú bez obmedzení a plne prejazdné Tomášikova ulica, Bajkalská ulica, Trnavská ulica, Krížna, Šancová, Suché mýto či Nábr. arm. gen. L. Svobodu po Most SNP.

Vjazd do centra mesta (okolie pešej zóny) pre obyvateľov zóny a dopravnú obsluhu bude zo strany Mlynských Nív možný cez Grosslingovu a Medenú ulicu, zo strany od River Park bude príjazd možný po Most SNP.

Výjazd z pešej zóny centra mesta a samotných ulíc v okolí pešej zóny bude možný cez Palackého a Jesenského ulicu smerom na Dunajskú ulicu.

Dopravné obmedzenia budú riadne vyznačené prenosným dopravným značením a hliadkami dopravnej polície. Vodičov polícia žiada, aby sa riadili jej pokynmi a zároveň zvýšili svoju pozornosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk