Počas víkendu sa uskutoční Prvý parný deň pri príležitosti začiatku sezóny

Parny den zeleznicne muzeum.jpg

Pre návštevníkov sú pripravené nostalgické jazdy parnými vlakmi, jazdy drezinami či modelové železnice.

Železničné múzeum SR organizuje v sobotu 22. apríla podujatie Prvý perný deň pri príležitosti začiatku sezóny. Ako informuje na svojom webe Bratislavský samosprávny kraj, pre priaznivcov železníc a histórie sú pripravené nostalgické jazdy parnými vlakmi, jazdy drezinami či modelové železnice. Podujatie sa uskutoční v starom rušňovom depe Bratislava-východ. Múzeum bude počas podujatia otvorené v čase od 10.00 do 17.00 hod.

V rámci programu je pripravená jazda historických vlakov na trati Bratislava-Lamač – Bratislava-Nové Mesto – Železničné múzeum Bratislava východ, na trati Bratislava-Petržalka – Bratislava hlavná stanica – Modrý most – Bratislava-Vajnory – Železničné múzeum Bratislava východ, na trati Železničné múzeum Bratislava východ – Senec a späť a na trati Železničné múzeum Bratislava východ – Bratislava hlavná stanica a späť.

Pripravená bude tiež stála múzejná expozícia železničných zariadení, vozenie návštevníkov na stanovišti parného rušňa, vozenie na drezinách, prehliadka múzea so sprievodcom, prezentácia medulového koľajiska Občianskeho združenia Vláčikovo v obnovenej Veľkej vodárni a prezentácia modelového koľajiska v poštovom vozni Fa 5-2085 Klubu železničných modelárov Bratislava. Vstup do múzea je bezplatný, jazdy historickými vlakmi budú spoplatnené, deti do šesť rokov budú mať jazdu v sprievode dospelej osoby zadarmo.

Prvý parný deň pripravujú pre verejnosť Železnice Slovenskej republiky – Železničné múzeum SR v spolupráci s Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ, Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava a Občianskym združením VLAKY.NET.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk