Počasie bude v Bratislave ako na hojdačke, čaká nás sneh, slnko aj dážď

Sneh auto pocasie..jpg
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Zdá sa, že počasie bude v nadchádzajúce dni v Bratislave ako na hojdačke, vyplýva to z predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu, ktorú zverejnil ústav na svojej webovej stránke. Podľa predpovede nás v najbližšie dni čaká sneh, slnko aj dážď. Prečítajte si predpoveď od slovenských meteorológov. 

Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke, v piatok 30. novembra 2018 bude v Bratislave a okolí oblačno. Posledný deň tohto mesiaca sa s nami rozlúči s mínusovými teplotami. Nočná teplota dosiahne -4 stupne Celzia a počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na maximum -1 stupeň Celzia pod bodom mrazu. Oblačný deň doplní vietor juhovýchodných smerov, ktorý zafúka rýchlosťou 6 m/s.

Cez víkend nás čaká sneh aj slnko. Podľa predpokladu SHMÚ sa počasie zmení zo dňa na deň. Prvý decembrový deň nás privíta takýmto počasím. V sobotu 1. decembra 2018 bude v Bratislave a okolí snežiť. Nočné aj denné teploty sa naďalej budú držať pod nulou. Ako uvádza SHMÚ, v noci bude ortuť teplomera ukazovať približné -4 stupne Celzia, pričom počas dňa sa o niečo oteplí a denná teplota dosiahne svoje maximum -1 stupeň Celzia. Zasnežený deň bude sprevádzať mierny juhovýchodný vietor s rýchlosťou 2 m/s.

Druhý víkendový deň prinesie so sebou zmenu. Teploty vystúpia nad bod mrazu a ukázať by sa malo aj slnko. Na nedeľu 2. decembra 2018 hlási Slovenský hydrometeorologický ústav takéto počasie. Má byť len malá oblačnosť, pričom nočná teplota sa bude pohybovať okolo -4 stupne Celzia. Cez sa oteplí a ortuť teplomera poskočí nad bod mrazu. Ako uvádza SHMÚ, očakávaná teplota bude dosahovať 3 stupne Celzia nad nulou. Počas dňa zafúka juhovýchodný vietor, ktorý bude viať rýchlosťou 3 m/s.

Začiatok nového týždňa prinesie v Bratislave opäť zmenu počasia, má sa ešte o pár stupňov otepliť, no treba očakávať dážď. Podľa predpovede SHMÚ bude v pondelok 3. decembra pršať, pričom nočné teploty sa udržia pod bodom mrazu a denné sa naopak vyšplhajú nad nulu. V noci sa majú teploty pohybovať okolo -4 stupne Celzia a cez deň sa ortuť teplomera zastaví na 5 stupňov Celzia. Fúkať bude opäť juhovýchodný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 2 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk