Počasie v Bratislave prináša ochladenie, na chvíľu horúčavy vystrieda ochladenie a severozápadný vietor

hrad, vietor
Foto: ilustračné, SITA Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Do Bratislavy mieri studený prúd, do konca týždňa sa v teple neokúpate.

Horúčavy na území Bratislavy niekoľko nasledujúcich dní nehrozia. Ako informuje stránka iMeteo.sk, do našej oblasti totiž bude prúdiť studený vzduch. Za studeným frontom, ktorý počas pondelka postúpil cez našu oblasť sme sa dostali do studeného prúdenia. Nižšie denné i nočné teploty avizuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý na Bratislavu hlási premenlivú oblačnosť s možnosťou prehánok. V najbližších dňoch by mali maximálne dosiahnuť okolo 25 stupňov Celzia a v noci približne 10 až 16 stupňov.

Studený vzduch sa k nám dostáva medzi tlakovou výšou so stredom nad Škandináviou a tlakovou nížou so stredom nad Ruskom. „V chladnom, studenom prúdení sa budeme nachádzať niekoľko dní a tak s oteplením netreba počítať. Maximálne teploty počas najbližších dní sa budú na našom území udržiavať pod hranicou 25 stupňov Celzia. Nad túto hranicu by sa mohli teploty dostať až na konci týždňa. Popoludňajšie teploty, ktoré nás čakajú budú na súčasnú ročnú dobu podpriemerné,“ uvádza iMeteo.sk. Ešte chladnejšie možno očakávať v noci.

Najteplejším dňom tohto týždňa by mala byť sobota, no popoludní opäť postúpi studený front. Prinesie búrky a opäť sa za ním ochladí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk