Pocestujte si v čase, v Bratislave sa opäť uskutoční Golden Age Festival

Golden age festival.jpg
archív J. Dekánkovej

Vo V-klube sa po štvrtý raz uskutoční medzinárodný Golden Age Festival zameraný na autentický tradičný džez a swing. Hudobné podujatie sa po prvý raz uskutoční v rámci dvoch dní, a to 23. a 24. septembra, kedy si priaznivci hudby z 20. až 40. rokov minulého storočia môžu každý večer vychutnať dva koncerty.

Na tohtoročnom podujatí sa predstavia česká formácia Petra Ernyei & Her Swingfonix, maďarská kapela Bohém Ragtime Jazz Band, nemecká skupina Blue Wonder Jazz Band a slovenský orchester Fats Jazz Band.

„Štvrtý ročník sme sa rozhodli poňať ako ohliadnutie sa za jazykovou rôznorodosťou v Bratislave v období prvej polovice minulého storočia. Vtedy sa v Bratislave rozprávalo štyrmi jazykmi: slovenčinou, češtinou, maďarčinou a nemčinou. Preto sme sa rozhodli poslucháčom ponúknuť okrem tradičných dobových šlágrov z kolísky džezu – Ameriky aj kompletné ‚prešporské jazykové menu‘. Každý band zahrá okrem amerických hot jazzových či swingových skladieb aj svoje národné šlágre rokov 1920 – 1949,“ priblížil riaditeľ festivalu a klavirista s medzinárodným renomé Ladislav Fančovič.

Koncerty sa začnú o 19. hodine a po každom z nich sa návštevníci festivalu môžu tešiť aj na spoločné jam session všetkých účinkujúcich.

Program podujatia Golden Age Festival:

23. septembra – Petra Ernyei & Her Swingfonix, Bohém Ragtime Jazz Band
24. septembra – Fats Jazz Band, Blue Wonder Jazz Band

Golden age festival ba.jpg

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom