Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cinski turisti video.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.youtube.com
5. decembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Počet turistov z tejto krajiny v Bratislave stúpol

Organizácia Bratislava Tourist Board (BTB) v roku 2018 uskutočnila niekoľko významných krokov pre propagáciu Bratislavy na čínskom trhu.

Organizácia totižto spolupracuje s čínskymi novinármi a cestovnými kanceláriami. Pre čínskych turistov pripravila tlačové materiály v čínštine, zúčastnila sa certifikovaného školenia a niekoľkých konferencii.

Najnovšie pripravila špeciálne prezentačné video o hlavnom meste Slovenska. To prezentuje Bratislavu ako destináciu vhodnú nielen pre turizmus, ale aj pre podnikateľské aktivity a nové spolupráce. Metropola Slovenska tak pružne reaguje na rapídny nárast počtu návštevníkov z Číny.

Čínski turisti sú v tomto roku v Bratislave piatou najpočetnejšou skupinou návštevníkov. Vnímame ich dlhodobo stúpajúci záujem o Bratislavu, pričom medziročne sa zvýšila ich návštevnosť o takmer 24 %. Naším cieľom je poznať túto klientelu a vedieť sa pripraviť tak, aby sa tu čínski návštevníci cítili príjemne. Zároveň je našou snahou, aby aj v prípade stále narastajúceho záujmu turistov o naše hlavné mesto, ostala Bratislava príjemným mestom aj pre svojich obyvateľov s jej charakteristickou pokojnou domácou atmosférou,“ povedala predsedníčka predstavenstva BTB A. Melicharová.

Prezentačné video

BTB ponúka vo svojich turistických informačných centrách propagačné materiály i mapy mesta v čínštine. V spolupráci s ministerstvami a inými organizáciami, pripravila poznávacie cesty pre novinárov a cestovné kancelárie. Do portfólia aktivít pribudlo najnovšie aj video pripravené špeciálne pre čínsky trh prezentujúce základne informácie, ako aj zaujímavosti Bratislavy.

Prezentačné video, ktoré sme pripravili primárne pre odborné konferencie v Číne, už malo svoju premiéru. Na neskoršom spoločnom stretnutí oň hneď prejavil záujem aj veľvyslanec Slovenskej republiky v Číne J.E. Dušan Bella. Na záver videa sa s nami rôzne významné osobnosti podelili so svojimi dojmami a zážitkami čínski turisti počas návštevy Bratislavy,“ uviedol výkonný riaditeľ BTB T. Koniar.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X