Podali trestné oznámenie na Roberta Fica, na budúci piatok pripravili ďalší pochod

Za slušné Slovensko
Zľava: Aktivisti z iniciatívy Za slušné Slovensko Karolína Farská, Juraj Šeliga a Veronika Bruncková počas tlačovej konferencie pred vchodom do budovy Generálnej prokuratúry SR. Foto: SITA

Občianska iniciatíva a organizátori protestov Za slušné Slovensko dnes podali na Generálnej prokuratúre SR v Bratislave trestné oznámenie na poslanca NR SR, predsedu strany SMER – SD Roberta Fica za šírenie poplašnej správy a ohováranie.

Ako pred jeho podaním povedal pre médiá pred budovou prokuratúry Juraj Šeliga z iniciatívy Za slušné Slovensko, „viedlo nás k tomu to, že poslanec Fico ešte vtedy, keď bol premiér, sa snažil ľudí zastrašiť. Dobre si všetci pamätáte dlažobné kocky pred úradom vlády, bezpečnostnú radu štátu, chaos a jeho slovami snahu o destabilizáciu krajiny. Na to je v Trestnom zákone paragraf a to je šírenie poplašnej správy.“ Dodal, že počas všetkých zhromaždení sa podľa informácií od polície nestal ani jeden incident.

Trestné oznámenie podali v mene všetkých vyše 150 organizátorov protestov, ktorí, ako zdôraznil Šeliga, ich organizovali zadarmo. Zároveň avizoval, že iniciatíva Za slušné Slovensko nikam neodchádza a budúci piatok o 17. hodine bude pochod Za slušné Slovensko v Bratislave a ďalších mestách, pravdepodobne v Banskej Bystrici a Košiciach.

Predseda Smeru-SD Robert Fico reagoval, že víta podanie trestného oznámenia na jeho osobu. Ako povedal na tlačovej besede, teraz budem mať aspoň právo hovoriť, kto je kým platený, akí poradcovia sa tu pohybovali, ako sa pripravovali billboardy. „Ak to chcú, môže to byť predmetom verejnej diskusie,“ uviedol Fico s tým, že prečo tí, ktorí podali na neho trestné oznámenie, sa nevyjadrili aj k prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi. „Hovorme o všetkých rovnako,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk