Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podchod_hodzovo_namestie_upr.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.
3. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Podchod na Hodžovom námestí prešiel pred mesiacom pod správu mesta, takto to tam vyzerá

Vo štvrtok 22. decembra prevzalo mesto podchod od dovtedajšieho nájomcu, spoločnosti Astoria Passage, s. r. o., pod svoju správu. Ten, kto bol zvyknutý na čistú a udržiavanú pasáž, môže byť po mesiaci od zmeny prevádzkovateľa nemilo prekvapený. Na problém s pasážou nás upozornila naša čitateľka, ktorej sa nepáči, ako to v „zákulisí“ pasáže vyzerá.

Pasáž mala na 10 rokov prenajatú spoločnosť Astoria Passage, ktorá mala v roku 2007 investovať do jej kompletnej rekonštrukcie 1,5 milióna eur. Okrem toho údajne investovala do zabezpečenia plynulosti prevádzky podchodu ďalších približne 1,5 milióna eur a dodatočné opravy a skvalitnenie prevádzky ju mali stáť ďalších 300-tisíc eur. Mesto však nájomnú zmluvu so spoločnosťou nepredĺžilo, dôvodom malo byť nedodanie potrebných podkladov v požadovanom termíne.

Mesto koncom roka prisľúbilo, že podchod zostane naďalej v dobrej kondícii a bude plne funkčný, čiže otvorený pre verejnosť so všetkými službami.

Podľa našej čitateľky si však mesto povinnosti neplní, resp. plní len naoko. Podľa fotografií zo zákulisia sa totiž v priestoroch, kam chodia zamestnanci, hromadí odpad, ktorý od decembra nikto nevyhodil.

Podchod_hodzovo_namestie1.jpg
© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Podchod pre peších na Hodžovom námestí bol prevzatý späť do správy a údržby Hlavného mesta SR Bratislavy 19. 12. 2016. Priestory podchodu sú v dobrom technickom stave, mimo zatekania zo stropu v oblasti stredných schodov ide ale o dlhodobo neriešený stav, momentálne prebiehajú prípravné práce za účelom nápravy). Už sme navyše odstránili aj poruchu na pohyblivých schodoch pri vstupe od Poštovej ulice smer dole (tieto nám boli odovzdané ako nefunkčné, ale hneď sme ich opravili). Pohyblivé schody sú v prevádzke od 6. do 20. hodiny denne vrátane víkendov a sviatkov,“ uviedla hovorkyňa Ivana Skokanová.

Ako dodala, za priestory na fotografiách nie je zodpovedné mesto. „Čistenie podchodu prebieha denne, vrátane vysýpania odpadkových košov vo verejných častiach podchodu. Fotodokumentácia nevynesených smetí je z obslužných priestorov podchodu, v ktorej majú uskladnené smetné nádoby nájomcovia prevádzok nachádzajúcich sa v podchode a kde nemá verejnosť prístup – za odvoz tohoto odpadu zodpovedajú nájomcovia. Viackrát boli na povinnosť udržiavania poriadku písomne upozornení.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X