Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trnavske_myto.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.com
9. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA

Podchod na Trnavskom mýte chcú obnoviť dvaja investori

Obe ponuky chce primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal predložiť na posúdenie a rozhodnutie mestským poslancom na najbližšom mestskom zastupiteľstve.

BRATISLAVA 9. septembra – Zrekonštruovať chátrajúci podchod na Trnavskom mýte v Bratislave by sa mestu mohlo podariť vďaka súkromnému investorovi. „O prenájom priestorov Trnavského mýta, ktorý by spojili s investíciou do celkového vzhľadu podchodu a okolia, prejavili záujem dve spoločnosti. Sme teda na dobrej ceste Trnavské mýto zrevitalizovať a pritom nezaťažovať mestský rozpočet,“ uvádza primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová. O dlhodobý prenájom podchodu na Trnavskom mýte sa zaujíma investor obchodného centra na bratislavskej Metodovej ulici i spoločnosť, ktorá má v súčasnosti v podchode prevádzky.

Nesrovnal pripomína, že obe ponuky chce predložiť na posúdenie a rozhodnutie mestským poslancom na najbližšom zastupiteľstve. Jediný orgán, ktorý môže v tomto prípade rozhodnúť, je mestské zastupiteľstvo, ktoré rozhoduje v majetkových záležitostiach Bratislavy. Mesto preto predloží ponuky od oboch záujemcov na rokovanie príslušných komisií mestského zastupiteľstva, do mestskej rady a nakoniec mestským poslancom.

Podmienkou dlhodobého prenájmu je kompletná revitalizácia podchodu a vstupov do podchodu, magistrát tiež víta záujem zrevitalizovať aj priestor nad podchodom. „Obe spoločnosti sme požiadali o dodanie všetkých informácií potrebných pre prípravu materiálu do mestského zastupiteľstva. Tento materiál doručíme aj poslancom finančnej komisie,“ poznamenal primátor. Obe spoločnosti museli doplniť informácie, ktoré sa týkajú dĺžky prenájmu, výšky vynaložených investícií, konkrétnych prác, ktoré počas rekonštrukcie vykonajú, ako aj výšku investícií do verejného priestoru.

Trnavské mýto je dôležitý dopravný uzol a križovatka v mestskej časti Nové Mesto. Je to križovatka ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Cez Trnavské mýto prechádza električková trať na Vajnorskú, Miletičovu a Krížnu ulicu a trolejbusová trať z Miletičovej na Šancovú ulicu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X