Podivínka sa túla po okraji Bratislavy, obťažuje miestnych obyvateľov a v bare musela zakročiť polícia

Podivínka Devínska Nová Ves
Foto: Michaela Filipová, Facebook/ Mestská polícia Bratislava - koláž Bratislavadeň

Ženu zaviezli policajti na psychiatrickú kliniku, no o deň bola späť v rovnakom bare.

Bývate v Devínskej Novej Vsi? Mali by ste sa mať na pozore pred istou ženou, ktorá sa potuluje po okolí. Zavítala do baru či k okoloidúcim na ulici a každý sa na ňu sťažoval.

Žena sa chová agresívne a pre obťažovanie a vyhrážanie musela zakročiť polícia. Podivínka sa na tie isté miesta vracia opakovane.

Nezmysly o mimozemšťanoch

Negatívnu skúsenosť má so ženou aj pani Michaela, ktorá pracuje v bare na Štefana Králika. Podivínka do baru zavítala po prvýkrát približne pred dvomi mesiacmi. Prišla za zákazníkmi na terasu a začala im hovoriť nezmysly o tom, že natáča film o príchode z vesmíru či mimozemšťanoch.

Po zákazníkoch baru sa hádzala a brala im poháre. „Myslím si, že keby chcela, vedela by niekomu ublížiť, čiže preto je podľa mňa dosť nebezpečný človek, keď takto chodí po ulici,“ uviedla pani Michaela pre Bratislavadeň.

Žena má výšku do 170 centimetrov, priemernú postavu a čierne, mastné vlasy nosí zopnuté do chvosta. Na jej tvári si možno všimnúť červené a vodnaté oči. Taktiež znie, ako keby bola na liekoch, pretože nevie dobre artikulovať.

Žena bola na druhý deň späť

Správanie ženy opakovane obťažovalo zamestnancov i hostí baru. Polícia musela zakročiť aj v sobotu 11. júna a ženu museli do príchodu hliadky spacifikovať dvaja zákazníci, ktorí boli na pive.

„Vyhrotilo sa to, pretože sa nám začala všetkým vyhrážať, že nás zabije, vyvraždí a začala viac útočiť na ľudí na terase. Naozaj som sa zľakla a volala políciu, lebo do mňa hodila svoju kabelku a keď som jej ju nepodržala, chytila ma za ruku a päsťou sa natiahla, že akože ide vraziť,“ opisuje pani Michaela.

Policajt sa večer vrátil a vysvetlil, že žena je psychiatrický pacient a odviezli ju na psychiatriu. Dlho sa však na mieste neohriala – na druhý deň bola späť v bare. Pani Michaela mala problém ženu vyhnať a zabrali až vulgárne nadávky.

Podivínka si zrejme nepamätala, že prišla polícia. Spomenula si však na kabelku, ktorú hodila do pani Michaely a útočila na ňu, pretože sa domnievala, že jej kabelku ukradla. Následne obťažovala mladíkov neďaleko. Naposledy prišla žena do baru v utorok 14. júna. Jednému zákazníkovi zobrala pohár a vyliala na neho pitie.

O stanovisko sme požiadali bratislavskú mestskú políciu. Hovorca Peter Borko uviedol, že jeden z policajtov potvrdil, že žena občas zavíta do nejakého podniku, kde sa pýta zákazníkov, či jej nekúpia alkohol. Po pár pohárikoch sa správa spoločensky menej akceptovateľne. Na otázku, či bude polícia nejako ďalej riešiť tento probém, hovorca neodpovedal.

Podivínka Devínska Nová Ves
Ženu vidieť pri okne fajčiť. Foto: Michaela Filipová

Susedia majú s párom problémy

Pani Michaela tvrdí, že žena sa zdôverila o domácom násilí: „Rozprávala, že ju doma bije jej priateľ, mala celé modrinové ruky… Dali sme jej číslo na tiesňovú linku pre domáce násilie.“

Susedia ženy a jej druha nemajú údajne na nich milého slova a tvrdia, že sú s nimi pravidelné problémy. Pani Hana v diskusii na sociálnej sieti uviedla, že telefonovala s rodičmi ženy, ktorí žijú v Podunajských Biskupiciach a tvrdí, že má za sebou smutný príbeh. Podľa obyvateľky potrebuje psychiatrickú liečbu a terapiu.

Pani Zuzana stretla taktiež ženu, keď bola s deťmi na sídlisku. Tackala sa a váľala po autách, no ich pomoc odmietla a správala sa agresívne. Býva údajne na Štefana Králika a obyvateľka ju často stretáva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk