Podľa návrhu VZN o otváracom čase podnikov by mali byť obchody v Starom Meste otvorené nonstop

Zmena otváracích hodín prevádzok
ilustračné: SITA

Mestská časť dostala k návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb celkovo 132 pripomienok. Do návrhu zapracoval predkladateľ 18 z nich, 27 čiastočne akceptoval.

Podľa nového návrhu VZN by mali byť obchody otvorené nonstop. Po zohľadnení pripomienok mestská časť tiež rozšírila počet dní s predĺženým časom. To znamená, že vo štvrtok, v piatok a v sobotu môžu byť diskotéky, nočné bary a kluby otvorené do 4. hodiny ráno a vinárne a pivárne do jednej hodiny rannej. Zmena nastala aj pri predaji cez okienko, kde sa navrhuje predĺžiť dobu predaja do 2. hodiny ráno. Dôležitou zmenou je aj umožnenie prevádzkovateľom, aby si mohli ohlásiť viac druhov prevádzok.

„Vyhoveli sme pripomienkam, ktoré podľa môjho názoru vylepšujú návrh. Tie, ktoré neboli akceptované, sme dali k dispozícii poslancom. Každú z nich si môžu osvojiť a navrhnúť ako pozmeňovací návrh. Materiál, ktorý som predložil, nebol nápadom starostu, ale takúto povinnosť nám ukladá zákon,“ povedal starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. „Ak niekto predloží lepší návrh, budem ho akceptovať, podobne prijmem všetky zmeny, o ktorých rozhodnú poslanci. S jedinou podmienkou, že to nemôžu byť zmeny nad rámec zákona,“ dodal Števčík.

K druhému návrhu VZN, ktorý sa týka ochrany verejného poriadku v súvislosti s prevádzkovaním niektorých prevádzok obchodu a služieb, dostalo Staré Mesto sedem pripomienok, z ktorých samospráva čiastočne akceptovala tri. „Chcel by som upriamiť pozornosť práve na toto VZN, pretože nie otváracie hodiny, ale ochrana verejného poriadku je kľúčom k symbióze medzi mestotvornou úlohou Starého Mesta na úseku cestovného ruchu a pokojným životom jeho obyvateľov,“ uzavrel Števčík

O oboch návrhoch VZN budú staromestskí poslanci rokovať na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva v piatok 21. apríla. V prípade, ak poslanci návrhy VZN schvália, tie nadobudnú účinnosť 15. mája.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk