Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dopravné obmedzenia počas summitu
Dopravné obmedzenia na Židovskej ulici v rámci summitu premiérov vlád a prezidentov členských krajín EÚ. Foto: SITA
18. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Podľa prieskumu brali Slováci dopravné obmedzenia počas summitu pozitívne. Súhlasíte?

Agentúra eCall Slovakia uskutočnila prieskum verejnej mienky na tému predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie. Otázky sa týkali aj piatkovej neformálnej schôdzky dvadsaťsedmičky bez Veľkej Británie, ktorá sa konala v Bratislave.

Okrem toho sa agentúra respondentov pýtala aj na informovanosť o EÚ a dopravné obmedzenia, ktoré boli v Bratislave počas Bratislavského summitu. Telefonický prieskum realizovala spoločnosť eCall Slovakia na vzorke 1 470 respondentov.

„Slováci považujú tento deň za zvládnutý, cítia sa o problematike EÚ informovaní a dopravné obmedzenia v Bratislave brali pozitívne,“ píše sa vo výsledkoch výskumu, o ktorých informoval Ľuboš Pajerský zo spoločnosti. Z prieskumu vyplynulo, že aj vďaka predsedníctvu si viac ako polovica opýtaných myslí, že informovanosť o EÚ je dostačujúca, ďalších 30 percent by ocenilo viac informácií.

„Väčším pozitívom bola napriek všetkému práve dopravná situácia. Až 58 percent opýtaných respondentov odpovedalo, že dopravné obmedzenia berú pozitívne. Ako výhodný bonus brali Bratislavčania najmä MHD zadarmo a vodiči ocenili takmer prázdne cesty,“ vyplýva ďalej z výsledkov prieskumu.

Názorovú zhodu zaznamenala spoločnosť eCall Slovakia pri otázke financií. Tretina Slovákov si myslí, že náklady na túto udalosť boli vynaložené vhodne, ďalšej tretine sa zdali náklady zbytočne vysoké a poslednú tretinu Slovákov táto problematika vôbec nezaujíma.

Takmer polovica Bratislavčanov si na deň summitu (piatok 16. septembra) vzala voľno, a to nielen z dôvodu plánovaných obmedzení, ale aj pre možnosť predĺženého voľna. Niektoré spoločnosti umožnili zamestnancom v tento deň pracovať z domu, prípadne nariadili celozávodnú dovolenku, čo prispelo práve k uvoľneniu ciest a plynulejšej doprave.

Podľa prieskumu považujú respondenti deň summitu za zvládnutý, a dokonca sa objavili názory, ktoré by predsedníctvo privítali aj viackrát ročne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X