Podporte športom dobrú vec: Charitatívny beh v Bratislave za zdravie malého chlapca

charitatívny beh za Adamka
Foto: Gettyimages, zahorskabystrica.sk - koláž Bratislavadeň

Podujatie bude súčasťou Malých bystrických hodov v Záhorskej Bystrici.

Máte radi beh alebo rýchlu chôdzu? Spojte príjemné s užitočným a zapojte sa do charitatívneho behu. Vôbec nevadí, ak ste začiatočníci, pretože trasa nie je príliš dlhá.

Malé bystrické hody sa budú konať počas posledného júnového víkendu od 24. júna do 26. júna na Námestí rodiny. Program bude pripravený pre deti i dospelých.

Hudobný sen Adamka

V sobotu 1. júla sa bude športovať za zdravie 11-ročného Adamka. Ide o charitatívny beh, ktorý organizuje OZ Chobotnica. Záštitu nad podujatím prevzal starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Adamkovi pred necelým rokom život skomplikovala akútna myeloblastová leukémia. Chlapec za ten čas zoslabol, schudol, robili sa mu modriny. Absolvoval intenzívnu a veľmi náročnú chemoterapeutickú liečbu, niekoľkokrát mu zachraňovali život na ARO oddelení.

Adamka čaká po liečbe postupný návrat do života, no je pred ním cesta plná liečebných pobytov a rehabilitácií. Jeho snom je hrať na husle. Starosta dodal, že výťažok z podujatia poputuje nielen Adamkovi, ale aj dvom osirelým sestrám, ktoré navštevujú základnú školu v Záhorskej Bystrici.

Aj detské preteky

Bežcov čaká trať dlhá 5 kilometrov. Každý účastník, ktorý sa postaví na štart, zaplatí štartovné. Zapojiť sa môžu aj najmenší bežci do detských pretekov, ktoré sú zdarma. Registrujte sa na tomto linku.

Behať sa začne o 10.00 hod. pred športovo-oddychovým areálom v lokalite Krče. Trať povedie ulicami mestskej časti. Dospelí majú na zdolanie 90 minút, môžu aj kráčať. Deti budú pretekať na 300-metrovej trati. Na mieste pretekov bude taktiež kasa, kde môžu ľudia prispieť ľubovoľným príspevkom.

V rámci podujatia je pripravený bohatý sprievodný program. Deti si budú môcť vyskúšať detskú atletiku či gymnastické náradie. V prípade záujmu sa budú dať zmerať krvný tlak či hladina cukru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk