Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny úrad Nové Mesto
Foto: Google maps
9. apríla 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Podrobnosti o sociálnych službách poskytovaných v Novom Meste sa dozviete vďaka novej brožúrke

Pre Novomešťanov vytvorili pracovníci oddelenia sociálnych služieb praktickú informačnú brožúrku.

Podrobnosti o tom aké sociálne služby poskytuje mestská časť obyvateľom sa dozvedia Novomešťania vďaka novej brožúrke. Oddelenie sociálnych služieb v Novom Meste vytvorilo brožúrku, ktorá obyvateľom umoží ľahkú orientáciu o možnostiach sociálnej pomoci.

V brožúrke nájdete prehľad poskytovaných služieb, kontaktné údaje, ako aj základný postup pri vybavovaní rôznych žiadostí. Vedúca oddelenia skonštatovala, že týmto spôsobom chcú zvýšiť informovanosť verejnosti o sociálnych službách. Mestská časť si informovanosť stanovila v prioritách komunitného plánu na tento rok.

Informačná brožúrka obsahuje zoznam denných centier seniorov, informáciu o možnostiach stravovania dôchodcov či o podmienkach využívania sociálnej výdajne. Obyvatelia sa z nej dozvedia, ako vybaviť umiestnenie dieťaťa do jaslí, ako sa posudzuje odkázanosť na sociálnu službu, komu je možné poskytnúť opatrovateľskú službu. Do obsahu sme zahrnuli aj ďalšie užitočné informácie o činnosti Komunitného centra, prevencii sociálnej izolácie, terénnej práci s ľuďmi bez domova alebo kontakty na rôzne sociálne inštitúcie,“ uviedla vedúca oddelenia Iveta Marčíková.

Brožúrku nájdete v bratislavských nemocničných zariadeniach, vo všetkých denných centrách seniorov aj v Komunitnom centre na Ovručskej. Poskytnú vám ju tiež na sociálnom oddelení Miestneho úradu Nového Mesta na Junáckej u Kataríny Velšmídovej (3. poschodie, č. dverí 308, tel.: 02/4925 3415).

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X