Podrobnosti o sociálnych službách poskytovaných v Novom Meste sa dozviete vďaka novej brožúrke

Miestny úrad Nové Mesto
Foto: Google maps

Pre Novomešťanov vytvorili pracovníci oddelenia sociálnych služieb praktickú informačnú brožúrku.

Podrobnosti o tom aké sociálne služby poskytuje mestská časť obyvateľom sa dozvedia Novomešťania vďaka novej brožúrke. Oddelenie sociálnych služieb v Novom Meste vytvorilo brožúrku, ktorá obyvateľom umoží ľahkú orientáciu o možnostiach sociálnej pomoci.

V brožúrke nájdete prehľad poskytovaných služieb, kontaktné údaje, ako aj základný postup pri vybavovaní rôznych žiadostí. Vedúca oddelenia skonštatovala, že týmto spôsobom chcú zvýšiť informovanosť verejnosti o sociálnych službách. Mestská časť si informovanosť stanovila v prioritách komunitného plánu na tento rok.

Informačná brožúrka obsahuje zoznam denných centier seniorov, informáciu o možnostiach stravovania dôchodcov či o podmienkach využívania sociálnej výdajne. Obyvatelia sa z nej dozvedia, ako vybaviť umiestnenie dieťaťa do jaslí, ako sa posudzuje odkázanosť na sociálnu službu, komu je možné poskytnúť opatrovateľskú službu. Do obsahu sme zahrnuli aj ďalšie užitočné informácie o činnosti Komunitného centra, prevencii sociálnej izolácie, terénnej práci s ľuďmi bez domova alebo kontakty na rôzne sociálne inštitúcie,“ uviedla vedúca oddelenia Iveta Marčíková.

Brožúrku nájdete v bratislavských nemocničných zariadeniach, vo všetkých denných centrách seniorov aj v Komunitnom centre na Ovručskej. Poskytnú vám ju tiež na sociálnom oddelení Miestneho úradu Nového Mesta na Junáckej u Kataríny Velšmídovej (3. poschodie, č. dverí 308, tel.: 02/4925 3415).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk