Poďte von a ochutnajte Dobrú kávu. Cez víkend sa bude podávať na korze pri obchodnom dome

káva, zber kávy
Miriam Bednárová

Nikdy neviete, kedy a kde stretnete svoju „osudovú“ kávu. Teraz máte príležitosť ochutnať porovnať a zistiť, či práve kávy z Kolumbie nebudú pre vás to pravé.

Slovensko-kolumbijská káva pod obchodným označením Columbo® ponúkne zážitok spojený s ochutnaním tejto domácej a zároveň exotickej kávy na podujatí Poď von v sobotu a nedeľu 5. a 6. septembra na korze pri obchodnom centre EUROVEA.

Ak s ňou pocítite spojenie a ulahodí vám vôňa i chuť, je potom už veľmi jednoduchým riešením prísť k nej vždy, kedy budete potrebovať. Čerstvo upraženú a na želanie i pomletú vám ju na objednanie pošlú domov.

Arabica Coffea Yellow Caturra

Žlté odrody kávovníka vo všeobecnosti produkujú sladšie ovocie ako červené, čo nakoniec môžete pocítiť aj vo svojej šálke, ktorá je chuťovo čistá, dobre vyvážená, so stredným telom. V aróme cítiť škoricu a v chuti sa objavuje sladkosť karamelu s tónmi citrónu v harmónii s príjemnou kyselinkou.

Okrem tejto slovensko-kolumbijskej kávy budete mať na korze možnosť degustovať ďalšie druhy skvelých káv z Afriky, v ktorých chuti dominuje ovocie, a Latinskej Ameriky, kde v šálke budete viac cítiť čokoládu či oriešky.

Na podujatí Poď von sa v stánku Dobrej kávy dozviete všetky potrebné informácie k vašej novej nájdenej láske. Napríklad plantáž kávy s poetickým názvom El Colibrí, kde sa pestuje káva Columbo®, sa nachádza na náhornej plošine blízko kolumbijskej sopky Puracé. Celá plantáž je vysadená piatimi tisícmi krov kávovníka arabského, odrody Caturra, medzi ktorými dominujú kávovníky rodiace žlté plody (bežne pestované odrody kávy Arabica majú prevažne ovocie červené).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk