Podujatie Asia Days predstaví záujemcom ázijskú kultúru

Azia podujatia kultura.jpg
ilustračné: pixabay.com

Bratislavčanov čaká ďalšie skvelé podujatie. Tešiť sa môžu na tradičný festival, vďaka ktorému spoznajú ázijskú kultúru. 

Na Hviezdoslavovom námestí sa bude spolupráci s festivalom [fjúžn] konať v sobotu 21. a v nedeľu 22. apríla podujatie Asia Days. V sobotu sa uskutoční od 19. do 21. hodiny. Nedeľu si užijú Bratislavčania naplno. Program sa bude konať od 10. do 19. hodiny. Témou 13. ročníka bude dôvera. Vďaka tejto téme by sa ľahšie mali spájať ľudia z rôznych kultúr a zároveň by sa malo zvyšovať vedomie o nových menšinách na Slovensku.

Azia kultura podujatie.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Návštevníci spoznajú to najlepšie a najzaujímavejšie z ázijskej kultúry. Festival sa bude venovať chutiam z Číny, Indie, Kórey a Japonska. Ide o neziskový projekt, ktorého cieľom je zdelávať, rozširovať obzor verejnosti a  sprístupniť zaujímavé informácie naozaj všetkým.  Návštevníci festivalu môžu podporiť jeho financovanie prostredníctvom daru alebo  crowdfundingovej kampane. Návštevníci si môžu zakúpiť [fjúžn] tea za 3 eurá, z toho poputujú dve eurá festivalu. Tento nápoj slúži aj ako vstupenka na podujatie.

Počas festivalu sa môžu návštevníci tešiť na rôzne kapely, tradičnú hudbu, tanec a spev. Pre divákov budú atraktívne aj ukážky bojových umení. Na festivale sa budú konať tiež rôzne prednášky a cudzinci budú prezentovať, aké je to žiť v inej krajine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk