Podujatie Milujem svoje mesto sa začalo. Čo všetko sa bude v rámci neho konať?

dobrovoľníci
ilustračné: SITA

Dnes a v sobotu sa v Bratislave uskutoční podujatie Milujem svoje mesto. Dobrovoľníci plánujú v rôznych častiach Bratislavy natierať zábradlia, čistiť a kosiť verejné priestranstvá, pomáhať základným školám, domovom pre seniorov a sociálne odkázaným ľuďom.

Kampaň realizujú dobrovoľníci, cirkevné spoločenstvá, občianske združenia, organizácie a firmy v spolupráci s hlavným mestom a viacerými mestskými časťami.

Projekt spoluorganizuje tiež novomestská samospráva, ktorá by dobrovoľníkov rada využila na čistenie podchodu na Trnavskom mýte a jeho priľahlých autobusových zastávok. Do festivalu dobrovoľníckej pomoci sa môže zapojiť každý záujemca zaregistrovaný na web stránke.

Na dnes a na sobotu je pripravený bohatý sprievodný program. V Koncertnej sieni Klarisky sa uskutoční koncert klasickej hudby a duchovného slova, na námestí pri fontáne za Hotelom Barónka je prichystaný Veselý víkend pre všetkých. Na Partizánskej lúke sa uskutoční Family Day, pripravené sú hry pre deti, divadielko, živá knižnica či streľba z luku. V areáli Incheby zase organizátori pripravili Festival života, ale pozývajú aj na mnohé ďalšie podujatia.

Kompletný program možno nájsť na internetovej stránke milujemsvojemesto.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk