Podujatie Noc múzeí v hlavnom meste navštívilo viac ako 29-tisíc záujemcov

Bratislavský hrad
Foto: ilustračné, www.facebook.com

15. ročník podujatia Noc múzeí v hlavnom meste a v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) navštívilo 30 430 záujemcov. Z toho len v Bratislave 29 064.

Tradičného lídra v návštevnosti SNM – Prírodovedné múzeum v sídelnej budove Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave v tomto roku „porazilo“ ďalšie z múzeí SNM – Historické múzeum na Bratislavskom hrade, s počtom 3 317 návštevníkov. Podujatie v múzeách SNM navštívilo spolu 12 505 záujemcov.

Vysoké počty patria každoročne Múzeu mesta Bratislavy, tento rok so 7 680 návštevníkmi vo všetkých jeho 10 expozíciách v Bratislave. Nasledovali STM – Dopravné múzeum (2 114), Galéria Nedbalka (1 845), Slovenská národná galéria (1 375), Galéria mesta Bratislavy (1 091), Vodárenské múzeum BVS (1 000) a Kunsthalle (934).

Záujem bol aj o menšie inštitúcie – o prehliadku Železničného múzea SR, ktoré poskytlo aj historický parný a motorový vlak po bratislavských spojkách a do Malaciek. Z múzeí v regióne najviac zaujali SNM – Múzeum Červený Kameň, Mestské múzeum v Senci a expozície SNM – Múzea Ľ. Štúra s 276 návštevníkmi, uviedla hovorkyňa. Pätnásty ročník podujatia v Bratislave a v BSK pod taktovkou Slovenského národného múzea sa konal v takmer 40 inštitúciách a 60 lokalitách v regióne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk