Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV)
10. decembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Podujatie Vianoce v ÚĽUV-e opäť aj v regionálnom centre remesiel Ústredia ľudovej umeleckej výroby v Bratislave.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) pozýva všetkých milovníkov tradičných Vianoc a ručnej výroby na podujatie Vianoce v ÚĽUV-e, ktoré sa uskutoční 13. decembra v regionálnom centre remesiel (RCR) ÚĽUV v Bratislave.

V piatok 14. decembra sa na vianočnú nôtu naladí aj Galéria a predajňa ÚĽUV v Tatranskej Lomnici. Čaká na vás zážitková prezentácia tradičných remesiel v podobe predvádzania výroby či tvorivých dielní a priblíženie ľudových predvianočných a vianočných zvyklostí.

V Bratislave odštartuje vianočnú atmosféru predvádzanie zdobenia medovníkov o 13.00 hod. v Prednej izbe na Nám. SNP a o 15.00 hod. v Predajni ÚĽUV na Obchodnej ul. 64.

Od 15.00 hod. až do konca podujatia budú na Obchodnej ul. 64 prebiehať tvorivé dielne. Malí i veľkí účastníci podujatia si budú môcť oddýchnuť počas vianočného programu detského folklórneho súboru Vienok plného tanca, spevu a kolied, ktorý sa začne o 16.00 hod.

Kúzlo Vianoc spoločne privoláte o 16.45 hod. slávnostným rozsvietením stromčeka a celého Dvora remesiel. K večeru, okolo 17.00 hod., tak, ako bolo na deň sv. Lucie zvykom, sa posadíte k Luciinmu stolčeku a spolu s ľudovou rozprávačkou Ozefou Omáčkech si priblížite ľudové zvyky od Lucie do Vianoc.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) vykonáva a podporuje aktivity vedúce k zachovaniu a rozvíjaniu tradičných remesiel a ľudovej umeleckej výroby v súčasných podmienkach. Riadi Regionálne centrá remesiel, vykonáva múzejnú, dokumentačnú, výstavnú a edičnú činnosť. Vzájomnou spoluprácou s výrobcami a dizajnérmi trvale podnecuje vznik nových diel. Viac o aktivitách ÚĽUV nájdete na ich stránke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X