Podujatie Vianoce v ÚĽUV-e opäť aj v regionálnom centre remesiel Ústredia ľudovej umeleckej výroby v Bratislave.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV)
Ilustračná foto: Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV)

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) pozýva všetkých milovníkov tradičných Vianoc a ručnej výroby na podujatie Vianoce v ÚĽUV-e, ktoré sa uskutoční 13. decembra v regionálnom centre remesiel (RCR) ÚĽUV v Bratislave.

V piatok 14. decembra sa na vianočnú nôtu naladí aj Galéria a predajňa ÚĽUV v Tatranskej Lomnici. Čaká na vás zážitková prezentácia tradičných remesiel v podobe predvádzania výroby či tvorivých dielní a priblíženie ľudových predvianočných a vianočných zvyklostí.

V Bratislave odštartuje vianočnú atmosféru predvádzanie zdobenia medovníkov o 13.00 hod. v Prednej izbe na Nám. SNP a o 15.00 hod. v Predajni ÚĽUV na Obchodnej ul. 64.

Od 15.00 hod. až do konca podujatia budú na Obchodnej ul. 64 prebiehať tvorivé dielne. Malí i veľkí účastníci podujatia si budú môcť oddýchnuť počas vianočného programu detského folklórneho súboru Vienok plného tanca, spevu a kolied, ktorý sa začne o 16.00 hod.

Kúzlo Vianoc spoločne privoláte o 16.45 hod. slávnostným rozsvietením stromčeka a celého Dvora remesiel. K večeru, okolo 17.00 hod., tak, ako bolo na deň sv. Lucie zvykom, sa posadíte k Luciinmu stolčeku a spolu s ľudovou rozprávačkou Ozefou Omáčkech si priblížite ľudové zvyky od Lucie do Vianoc.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) vykonáva a podporuje aktivity vedúce k zachovaniu a rozvíjaniu tradičných remesiel a ľudovej umeleckej výroby v súčasných podmienkach. Riadi Regionálne centrá remesiel, vykonáva múzejnú, dokumentačnú, výstavnú a edičnú činnosť. Vzájomnou spoluprácou s výrobcami a dizajnérmi trvale podnecuje vznik nových diel. Viac o aktivitách ÚĽUV nájdete na ich stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk