Podunajské Biskupice budú zelenšie, investujú do projektu za 36-tisíc eur

les, upratovanie, koliba
Foto: ilustračné, SITA

Podunajské Biskupice vypísali tender na projektovú dokumentáciu stavby „Zelené srdce Podunajských Biskupíc“.

V bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice chcú investovať do zelene, vypísali tender na projektovú dokumentáciu stavby „Zelené srdce Podunajských Biskupíc“ za predpokladanú hodnotu zákazky 36-tisíc eur s DPH.

Vyplýva to z informácií zo súťažných podkladov výzvy na predloženie cenových ponúk, ktoré mestská časť Podunajské Biskupice zverejnila na portáli portal.e-lena.sk. Záujemcovia môžu predkladať svoje návrhy do utorka 15. októbra. Konzultovať svoje návrhy môžu do 30. októbra a Podunajské Biskupice by mali mať na stole vypracovanú projektovú dokumentáciu do 15. novembra.

Projektová dokumentácia sa týka pásu verejnej zelene uprostred ulíc Padlých hrdinov, Biskupická a Komárovská, od križovatky ulíc Padlých hrdinov a Devätinová, celej ulice Padlých hrdinov cez križovatku Trojičné námestie a Vetvárska ulica na Biskupickú ulicu pokračujúc cez križovatku ulíc Linzbothova a Biskupická po Nákovnej ulici cez križovatku Kazanská až na ulicu Komárovská.

Viac zelene

Okrem geologického, prípadne statického posúdenia priestoru, či vyznačenia sietí, pôjde o vypracovanie projektu realizácie oddychovej zóny s prvkami drobnej architektúry pozdĺž celého pásu zelene. Projektová dokumentácia sa má takisto venovať realizácii cyklodopravy v uliciach Devätinová, Trojičné námestie, Dvojkrížna, Vetvárska, Krajinská, Mramorová, na ulici Svornosti až na Lieskovskú cestu.

Súčasťou cyklodopravnej trasy budú aj inteligentné prvky fungujúce najmä pomocou solárnej energie, ktoré umožnia bezpečne odložiť, teda uschovať bicykel a pokračovať ďalej mestskou hromadnou dopravou (MHD), vlakom či autom do zamestnania,“ uviedli v opise predmetu zákazky s tým, že ľuďom takto uľahčia využívanie prvkov integrovanej dopravy. Projektová dokumentácia má poskytnúť podklady aj pre vybudovanie parkovacích miest na Biskupickej ulici oproti nemocnici.

V priebehu minulého týždňa pribudlo v mestskej časti Podunajské Biskupice 200 stromov. Vysadili ich na uliciach Padlých hrdinov, Biskupická a Komárovská manažéri neďalekej rafinérie, pričom mestská časť sa zaviazala k starostlivosti o tieto stromy v budúcnosti. Ďalšie plánujú vysadiť na Dolných Honoch, Medzi Jarkami a na ďalších miestach. „Našim cieľom je zabezpečiť pre Podunajské Biskupice do budúcnosti viac zelene,“ uviedol starosta Podunajských Biskupíc Zoltán Pék na sociálnej sieti.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom