Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]
Beton pumpa pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
4. júla 2017 Výstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk

V Podunajských Biskupiciach by mohla pribudnúť mobilná betonárka, návrh posudzujú

Investor CRH (Slovensko), a. s., z Rohožníka plánuje v uzavretom areáli štrkovne v Podunajských Biskupiciach postaviť mobilnú betonárku. Motivovaný je zvýšenou stavebnou činnosťou v Bratislave.

Hoci je betonárka navrhnutá ako dočasná, tvoriť by ju mal kompaktný celok, v ktorom by sa nachádzalo všetko potrebné na výrobu betónu. Investičné náklady ba sa mali pohybovať okolo 150 000 eur bez DPH. S výstavbou plánuje investor začať v decembri tohto roka, prevádzku by chcel spustiť začiatkom roku 2019.

Kapacita betonárky by podľa odhadov mala byť 750 000 ton betónu za rok, pričom kapacita dodávok zámesovej vody je dimenzovaná na približne 350 000 ton ročne. Ako sa uvádza v zámere, plánované využitie betonárky bude do 200 000 ton za rok.

Betonárku chce investor postaviť pri vstupnej bráne do areálu štrkovne v Podunajských Biskupiciach. Ako uvádza investor, predkladaný zámer bude svojou polohou a priestorovým riešením zapadať do okolitej zástavby a nebude pôsobiť rušivo na okolie. V nadväznosti na dopravné trasy mesta ide o výhodnú polohu. Viac info TU.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...