V Podunajských Biskupiciach vyrastie rezidenčný projekt za 50 miliónov eur

výstavba
ilustračné: SITA

V mestskej časti Podunajské Biskupice pripravujú developerské skupiny TATRA REAL, a. s., a G4 INVESTMENTS s. r. o. nový, rezidenčný projekt Podunajská brána. Projekt by si mal vyžiadať viac ako 50 miliónov eur.

Rezidenčná časť projektu by mala spolu v prvej aj druhej etape ponúknuť 151 pozemkov určených na výstavbu rodinných domov. Plán začiatku budovania inžinierskych sietí prvej etapy je stanovený na 1. marec tohto roku. Príprava ďalšej časti územia druhej etapy je plánovaná na druhú polovicu tohto roka s predpokladaným ukončením v polovici roka 2017. Celý projekt by mal byť dokončený v roku 2020.

Rezidenčný komplex bude mať celkovú plochu 185-tisíc metrov štvorcových. Súčasťou plánovaného územia by malo byť viac ako 30-tisíc metrov štvorcových plochy určenej na občiansku vybavenosť, teda obchody a služby a tiež územie určené na športové účely.

Projekt po ukončení vytvorí kompaktné územie v očakávanej celkovej trhovej hodnote viac ako 50 miliónov eur vrátane vyvolaných a pridružených investícií,“ uviedol Marián Slávik, partner zo spoločnosti G4 INVESTMENTS. Predaj prvých pozemkov začne vo februári tohto roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk