Podvodníci predstierajú poruchu auta na diaľnici, nenaleťte im na podvod 

Policia podvodnici dialnica bratislava.jpg
Foto: ilustračné, Polícia SLovenskej republiky

Polícia varuje pred podvodníkmi, ktorých prichytili pri čine. Cudzinci predstierajú poruchu auta a snažia sa podvodom vylákať od ľudí peniaze.

Na viacerých úsekoch diaľnic sa môžete stretnúť s podvodníkmi, ktorí predstierajú poruchu na aute a tak sa snažia zastaviť okoloidúcich a následne sa od nich pokúšajú vylákať finančnú hotovosť. „Príkladom by bol pravdepodobne aj vodič tmavomodrého Audi s nemeckým evidenčným číslom, občan Rumunska, ktorý sa spolu so svojou spolujazdkyňou, tiež občiankou Rumunska, snažil blokovať ostatných účastníkov cestnej premávky za účelom zastavenia a následného fingovania poruchy na vozidle,“ informovala polícia.

Za finančnú pomoc sa podvodníci snažia ponúkať napodobneniny rôznych cenných predmetov. Polícia prikladá video, na ktorom k takémuto podvodnému konaniu nedošlo. Napriek tomu polícia dala vodičovi pokutu za nedanie prednosti v jazde, nesprávnu jazdu v jazdných pruhoch a jazdu po krajnici a to vo výške 140 eur.

Preto buďte v takýchto prípadoch aj počas obdobia letných dovoleniek obozretní a nenechajte sa od podvodníkov nachytať,“ dodáva polícia. Ak sa aj vy stretnete s takýmito osobami, odporučte im kontaktovať záchranné zložky, prípadne ihneď volajte políciu sami. Za žiadnych okolností však nedávajte peniaze neznámym osobám, ani od nich nič nekupujte.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk