Pohľad z vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle si už môžu užiť všetci, je prístupná verejnosti

Vyhliadkova veza devinska kobyla.jpg

Výška veže je 21,26 metra, hmotnosť 35 ton a na vrchol vyhliadky vedie 112 schodov.

Vyhliadková veža Devínska Kobyla v Devínskej Novej Vsi bude od stredy 15. júla prístupná verejnosti. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Dárius Krajčír.

Zámerom mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves bolo umiestnenie vyhliadkovej veže s výhľadom do susediacich troch štátov a prezentuje až symbolický význam ako politického, tak kultúrneho rozmeru prelínania kultúr strednej Európy,“ uviedol starosta.

Turistická dominanta

Nová turistická dominanta na Devínskej Kobyle bude sprístupnená verejnosti v stredu 15. júla od 15.00 hod.

Vyhliadka v areáli bývalej raketovej základne je vysoká 21,26 metra, má hmotnosť 35 ton a na vrchol vedie 112 schodov. Návštevníkom ponúkne výhľad na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia aj na Zobor v Nitre.

Devínska brána

Vrchol Devínskej Kobyly je najvyšším bodom masívu Devínskej brány. „Okrem atraktívneho výhľadu je lokalita umiestnenia vyhliadkovej veže zaujímavá aj raketovou základňou protivzdušnej obrany mesta, toho času opustenou a hodnou rekonštrukcie,“ uvádza starosta.

Veža sa nachádza v juhovýchodnej časti areálu, na chrbte Devínskej Kobyly a na priesečníkoch obľúbených náučných a turistických chodníkov vedúcich k areálu z Devínskej Novej Vsi, Devína a Dúbravky.

Tri plošiny

Výhľad do troch susediacich krajín je motívom, ktorý sme pretavili do troch vyhliadkových plošín v rôznych výškových úrovniach,“ vysvetľuje Krajčír a dopĺňa, že najvyššia plošina je osadená zhruba 20 metrov nad okolitým terénom.

Bohatá fauna a flóra Devínskej Kobyly inšpirovali zhmotnenie výrazu vyhliadkovej veže štíhlym tvarom modlivky zelenej, ktorá sa vyskytuje na tomto území,“ doplnil starosta a dodal, že biela farba vyhliadky dáva vyniknúť jej siluete na pozadí korún okolitých stromov a zároveň ju robí neviditeľnou z diaľkových výhľadov na masív Devínskej Kobyly.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk