Pokazené semafory na Starohájskej ulici v Petržalke: Zisťovali sme, kedy pôjdu

Pokazené semafory Námestie hraničiarov
Foto: Google maps

Na križovatke, ktorá sa nachádza na Starohájskej ulici smerom k Námestiu hraničiarov, sú už niekoľko týždňov pokazené semafory. Obyvatelia sú nespokojní.

Sťažností pribúda

Pre obyvateľov, ktorí bývajú v Petržalke v blízkosti Námestia hraničiarov a denne prechádzajú cez veľkú križovatku, sú funkčné semafory alfou omegou. Pre dokončovanie vozovky, ktorá je už čiastočne urobená, je v týchto miestach ťažšie prejsť bezpečne a rýchlo cez frekventovanú križovatku nielen pre chodcov, ale i pre autá. Hovorkyňa Miestneho úradu Petržalky Mária Halašková potvrdila, že sa na nich obracia veľa obyvateľov s otázkou, kedy budú semafory konečne spustené.

Neostáva nič iné, len čakať

Stavebníkom zodpovedným za prebiehajúce rekonštrukčné práce je Hlavné mesto SR Bratislava. Obrátili sme sa na nich s otázkou, na ktorú sa zatiaľ Petržalčanom nedostalo konkrétnej odpovede. „Momentálne pracujeme na spustení križovatky v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom a očakávame skoré spustenie semaforov na križovatke, mrzí nás, že spustenie a celý priebeh výstavby cyklotrasy vnímate ako zle organizovaný. Na riešení problému intenzívne pracujeme,“  uviedol magistrát.

Halašková zároveň dodala, že ich situácia mrzí, no do realizácie uvedených opráv inak zasiahnuť nemôžu a prosia obyvateľov o trpezlivosť. Neostáva teda nič iné, len čakať, kým sa rekonštrukčné práce úplne neskončia. Rekonštrukčné práce prebiehajú už niekoľko mesiacov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk