Pokojná prechádzka so psom sa zvrhla na ozbrojenú drámu, zasahovať musela polícia

Napadnutie noz zena muz hadka konflikt polícia
Foto: ilustračné, GettyImages

Pomerne pokojná víkendová prechádzka so psom sa rýchlo zmenila na dramatickú situáciu, keď sa 59-ročný muž začal vyhrážať okoloidúcemu nožom. Policajti rýchlo zasiahli a obvinili ho z nebezpečného vyhrážania, pričom mu hrozí trojročný pobyt za mrežami.

Polícia Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV dostala oznámenie o potýčke dvoch mužov. Ako informovala polícia, pokojná prechádzka so psom sa zmenila na nebezpečnú situáciu. Ku konfliktu osôb došlo na Eisnerovej ulici v Devínskej Novej Vsi.

Podľa polície 59-ročný Maroš M. venčil svojho psa na vôdzke, keď pes začal na iného muža prechádzajúceho okolo. Okoloidúci muž upozornil psičkára, aby si dával na svojho psa pozor. Ten však zareagoval neprimerane a na okoloidúceho muža vytiahol nôž.

Maroš M. teda na okoloidúceho vytiahol z vrecka nôž o dĺžke 30 cm, ktorý mu dokonca následne priložil ku krku s výhražnými slovami.

Privolaní policajti okamžite zasiahli a zadržali Maroša M., ktorému obmedzili osobnú slobodu a previezli ho na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol Maroš M. obvinený z trestného činu nebezpečného vyhrážania. Ak sa jeho vina preukáže pred súdom, hrozí mu trest odňatia slobody na dobu od šiestich mesiacov až po tri roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk