Pokúsil sa ulúpiť auto, poškodil niekoľko áut a napokon ušiel verejnou dopravou

Policia kradez utek.jpg

Napriek poškodeniu áut pokračoval v jazde, spôsobujúc ďalšie škody na ďalších troch vozidlách.

V pondelok 4. decembra 2023 bol zadržaný 31-ročný muž s menom Mário H. zo strany polície po tom, čo sadol za volant cudzieho motorového vozidla pod vplyvom alkoholu. Jeho nezodpovedná jazda po parkovisku automobilového servisu v Lamači spôsobila poškodenie niekoľkých odstavených vozidiel.

Podľa dostupných informácií sa Mário H. dostal do uzavretého areálu servisu a sadol za volant naštartovaného vozidla. Jeho nekontrolovaná jazda cúvajúcim vozidlom spôsobila kolíziu so zaparkovanými autami. Napriek poškodeniu áut pokračoval v jazde, spôsobujúc ďalšie škody na ďalších troch vozidlách.

Jeho pokus o únik z parkoviska bol neúspešný, pretože ho zastavila rampa, ktorá sa neotvorila. Následne sa pokúsil ujsť cez kríky, no ani tento pokus nevyšiel. Jeho konanie spozorovali zamestnanci servisu. Muž sa napokon vydal na útek, použil pritom linku MHD. Napriek úteku sa ho policajnej hliadke podarilo zadržať.

Po zadržaní bol Mário H. podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,35 promile alkoholu. Kontrola odhalila aj to, že má uložený zákaz viesť motorové vozidlá po dobu 60 mesiacov. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV vzniesol obvinenie voči Máriovi H. za prečin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk