Pokutu tento týždeň nedostanete, na slovenských cestách sa dnes začína akcia Jablko – Citrón

Detská hliadka v akcii, policajné kontroly, jablko - citrón
SITA

Na slovenských cestách sa dnes začína dopravno-preventívna akcia Jablko – Citrón, v rámci ktorej budú vodiči od policajtov namiesto pokút dostávať ovocie. Deti od desať do dvanásť rokov budú s policajtmi zastavovať vodičov na päťdesiatich miestach po celom Slovensku.

Za menej závažné priestupky dostanú od detí citrón, ak budú jazdiť podľa predpisov, deti ich odmenia sladkým jablkom a obrázkom, ktoré namaľovali. Ako ďalej povedal policajný viceprezident Ľubomír Ábel, cieľom akcie je prispieť k zníženiu nehodovosti na cestách a upozorniť na potrebu dodržiavania pravidiel cestnej premávky. „Samozrejme, ak vodič závažne poruší dopravné predpisy, policajti budú môcť aj počas trvania tejto akcie udeliť pokutu,“ pripomenul.

Ábel podotkol, že od začiatku kalendárneho roka sa na Slovensku stalo 4 679 dopravných nehôd, zomrelo pri nich 73 ľudí. Ťažko zranených bolo 285 ľudí, s ľahšími zraneniami vyviazlo 1 908 osôb.

V minulom roku sa akcia Jablko – Citrón konala od 11. do 15. mája, ovocie rozdávali na 54 stanovištiach. Počas týchto dní podľa Ábela skontrolovali 2 078 áut. Vodiči sa dopustili 573 porušení pravidiel cestnej premávky, viac pravidlá porušovali muži, najčastejšie to bolo prekročenie povolenej rýchlosti v obciach. Vlani počas akcie zaznamenali aj dve nehody, zomreli pri nich dvaja ľudia. Jedna sa stala v Bratislavskom a druhá v Trnavskom kraji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk