Policajná kontrola odhalila počas pár dní stovky priestupkov, u jedného muža zistili dokonca 4 protiprávne konania

Policia bratislava.jpg
Foto: ilustračné, KR PZ Bratislava

Policajti v Bratislavskom kraji vykonali štvordňovú kontrolu vodičov a to na základe predošlého vyhodnotenia dopravno-bezpečnostnej situácie na cestách.

Cieľom kontrol na cestách v Bratislavskom kraji bolo podľa slov policajnej hovorkyne Lucie Mihalíhovej predísť zbytočným zraneniam a úmrtiam na cestách. Počas kontrol sa policajti zamerali na disciplinovanosť vodičov. Za obdobie od štvrtka 11. júla do nedele 14. júla zaznamenali 758 priestupcov. Najviac z nich prekročilo rýchlosť, ďalší používali počas šoférovania telefón, nemali zapnuté bezpečnostné pásy, a taktiež odhalili aj vodičov pod vplyvom alkoholu, ale zaznamenali aj priestupky chodcov.

Za najzávažnejší prípad možno označiť prípad vodiča, u ktorého policajti zistili hneď 4 protiprávne konania,“ informovala policajná hovorkyňa. Polícia vodiča auta značky VW Golf zastavila po tom, čo pri odbočovaní z Vranovskej ulice smerom na Kopčiansku ulicu nedal znamenie o zmene smeru jazdy. Počas kontroly uňho policajti vykonali dychovú skúšku, ktorej výsledok bol aj po opakovanom pokuse pozitívna s hodnotou 0,57 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Lustráciou taktiež zistili, že tento 50-ročný muž má súdom uložený zákaz viesť motorové vozidlá a zároveň bol naňho súdom vydaný príkaz na zatknutie. Hliadka preto muža umiestnila do cely policajného zaistenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk