Policajné cyklohliadky už vyrazili do ulíc

Mestska_policia_cyklohliadka.jpg

Dodržiavanie verejného poriadku v Bratislave začali po zimnej prestávke opäť kontrolovať cyklohliadky mestskej polície (MsP).

Pôsobiť budú v uličkách Starého Mesta, na cyklohrádzi v Petržalke i Ružinove. V prípade priaznivého počasia bude v teréne šesť policajtov.

Cyklohliadky sa v letných mesiacoch osvedčili v Petržalke, preto chce MsP v tejto činnosti pokračovať i v ďalších mestských častiach. „Výhodou cyklohliadok je predovšetkým to, že týmto spôsobom výkonu služby dokážeme obslúžiť širšie územie a aj ťažko prístupné lokality,“ uviedol náčelník bratislavskej MsP Ivan Lechner.

Príslušníci zaradení do cyklohliadok sa pri výkone služby zamerajú na najčastejšie priestupky ako napríklad znečisťovanie verejného priestranstva, odhaľovanie nelegálnych skládok alebo nedovolenú konzumáciu alkoholu na verejných priestranstvách. Pozornosť budú venovať aj dodržiavaniu všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov a s tým súvisiacich priestupkov pri ich venčení na verejných priestranstvách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk