Policajti chytili autičkára pri čine

Jeden z dvojice neznámych mužov, ktorí sú podozriví z vykradnutia zlatníctva Šelia na Mierovom námestí v Trenčíne v pondelok 9. decembra. Muž je štíhlej postavy, má úzku tvár a výšku do 180 centimetrov. Oblečenú mal čiernu zimnú bundu, bledomodré rifle a na hlave mal čiernu pletenú čiapku. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/KR PZ Trenčín

Muž zo Šale sa pokúsil ukradnúť auto v Bratislave, no jeho pokus však zmarila polícia.

29-ročného Rolanda zadržali príslušníci kriminálnej polície Bratislave II krátko pred piatou ráno na mieste činu na Drieňovej ulici v Bratislave. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania sa muž s pomocou kladiva na núdzové rozbíjanie okien vlámal do osobného auta Volkswagen Golf Variant a pokúsil sa ho ukradnúť. V krádeži mu však zabránili policajti a predviedli ho na políciu. Na aute vznikla škoda 450 eur. Ak by sa ho mužovi podarilo ukradnúť spôsobil by majiteľovi škodu až 9 000 eur.

Obvinený muž je v súčasnosti v cele policajného zaistenia a prípad riešia v tzv. super rýchlom konaní. V prípade sú podľa Považanovej podozriví aj ďalší dvaja muži, po ktorých polícia pátra. Rolanda obvinili z úmyselného prečinu krádeže v štádiu pokusu spáchaného spolupáchateľstvom, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí väzenie až na dva roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk