Policajti dolapili odporného úchyláka, Čech sa v poslednom roku stal postrachom žien v Bratislave

Policia vysetrovanie napadanie sexualne obtazovanie.jpg

Čech, vo svojej domovine známy ako „výťahový násilník“, sexuálne napádal ženy v Bratislave približne rok. Bratislavskí kriminalisti počas vyšetrovania prišli na to, že ide o najväčšieho sexuálneho devianta v českej histórii.

Muž má na krku niekoľko obvinení, doposiaľ čelí 48-ročný Martin T. z Čiech obvineniam zo zločinu lúpeže, trestného činu nebezpečného vyhrážania a trestného činu výtržníctva. Muž je tiež podozrivý zo spáchania ďalšieho trestného činu sexuálneho násilia, v ktorom podľa polície nebolo doposiaľ menovanému vznesenie obvinenie, v uvedenom prípade stále prebieha zabezpečovanie dôkazov. Jeho konaním sa zaoberajú policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

Muž bol už pred rokmi trestaný za násilie páchané na ženách, šlo o brutálne znásilnenia. Vo svojej domovine mal vtedy prezývku „výťahový násilník“, keďže najčastejšie útočil na svoje obete vo vchodoch a vo výťahoch panelákov.

Za svoje obete si vyberal ženy akéhokoľvek veku od mladých žien až po seniorky. Súd ho v roku 2005 uznal vinným a mal si odpykať sedemročný trest sj ústavnú liečbu. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Napadnutá kurátorka aj učiteľka

O násilníkovi nebolo roky počuť, až kým sa 26. apríla 2022 objavil prípad, kedy neznámy muž prenasledoval 41-ročnú ženu do vnútorných priestorov obytného domu na Svätoplukovej ulici. Ako však uvádza polícia, žena kládla aktívny odpor a s násilníkom sa bila. Počas zápasu prišla o jednu topánku, s ktorou muž utiekol.

K ďalšiemu incidentu sexuálneho charakteru došlo 5. mája 2022. V jednej z budov na Námestí SNP sa konala výstava a páchateľ napadol  kurátorku výstavy. Tú oslovil so slovami: „Ak nechceš aby som ti ublížil, rob čo ti poviem.“ V tomto prípade muž žene bozkával chodidlá, pričom sa ukájal. Po 5 minútach žene poďakoval a ušiel.

Napadol tiež učiteľku v priestoroch zborovne jednej z bratislavských základných škôl. K činu podľa polície došlo 30. januára 2023, kedy učiteľku oslovil pod zámienkou darovania finančných prostriedkov. Po chvíli však násilník vytiahol nôž a vyhrážal sa učiteľke ublížením na zdraví, na čo z obavy o svoj život utiekla.

Napadol seniorku vo výťahu

Obvinený tento rok napadol 67-ročnú ženu vo výťahu. V jednom z obytných domov v Petržalke nastúpil so seniorkou 3. januára do výťahu a na medziposchodí ho mal zastaviť.

Vo vnútorných priestoroch sa dopustil trestného činu sexuálneho násilia, pričom k spôsobeniu fyzickej ujmy poškodenej žene nedošlo. Aj v tomto prípade muž následne z miesta utiekol,“ uviedla polícia.

V uvedenom prípade sa stále pokračuje v zabezpečovaní dôkazov za účelom preukázania viny a rozšírenia prípadného trestného stíhania.

Najväčší sexuálny deviant

Ani v jednom z prípadov spáchaných na území Slovenskej republiky nedošlo k fyzickému zraneniu poškodených osôb. Bratislavskí policajti sa prípadom venovali a oznámenia sa kopili. Počas vyšetrovania prípadov kriminalisti zistili, že páchateľ má na tvári výrazné tetovanie. To si pri páchaní skutkov prekrýval make-upom. Všetky indície viedli k osobe obvineného, ktorý bol u susedov už známy. Ide totiž o najväčšieho sexuálneho devianta v českej histórii.

Na základe získaných informácií a zabezpečených dôkazov sa kriminalistom z OR PZ v Bratislave I a v Bratislave V podarilo zistiť totožnosť páchateľa a vzniesť voči nemu obvinenie. Na základe týchto skutočností bol vydaný Okresným súdom Bratislave I zatýkací rozkaz ako aj Európsky zatýkací rozkaz.

Keďže šlo o občana Českej republiky s kriminálnou minulosťou a s pobytom na území ČR, bratislavskí kriminalisti spolupracovali s českou políciou. Napokon sa násilníka podarilo zadržať 4. februára, na území Českej republiky. Obvinený muž je už umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému mužovi v zmysle zákona trest odňatia slobody až na osem rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk