Policajti kontrolovali cudzincov v bratislavskej ubytovni, zameriavali sa na bezpečnosť a zdravie

Policia kontrola cudzinecka ubytovna.jpg

Kontrolovali dodržiavanie pobytového režimu a plnenie povinností cudzincov. Zamerali sa aj na odhaľovanie priestupkov či správnych deliktov.

V bratislavskej ubytovni vykonali policajti z riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Bratislava v spolupráci s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru Bratislava a Mestskou políciu Bratislava bezpečnostno-represívnu akciu.

Spoločne sa v ubytovni zamerali na kontrolu oprávnenosti pobytu štátnych príslušníkov tretích krajín, dodržiavania pobytového režimu, plnenie povinností cudzincov. Rovnako prešli kontrolou aj miesta a objekty, kde sa štátni príslušníci tretích krajín zdržiavajú.

Akcia mala tiež prípadne odhaliť osoby, ktoré by mohli predstavovať ohrozenie bezpečnosti štátu, verejného poriadku alebo zdravia. Úlohou polície bolo aj na mieste objasniť a riešenie priestupkov a iných správnych deliktov. Mali tiež zisťovať informácie o páchaní trestnej činnosti súvisiacej s neoprávneným pobytom alebo inej trestnej činnosti.

Cudzincom tiež kontrolovali platnosť dokladov, aj to, či niektorí nepoužívajú falošné a pozmenené cestovné doklady. Kontrolovaní boli štátni príslušníci tretích krajín, konkrétne zo Srbskej republiky, Ukrajiny, Gruzínska a Bosny a Hercegoviny.

Akcia neodhalila žiadne osoby s neoprávneným pobytom a ani nelegálne zdržiavajúce sa osoby. Na mieste polícia zistila len šesť priestupkov na úseku cudzineckého režimu, za čo boli uložené blokové pokuty. Podobné kontroly budeme vykonávať aj v budúcnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk