Policajti objasnili 20 vlamačiek v Petržalke

Vlamacky kr pz ba.jpg
KR PZ v Bratislave

Policajti objasnili vlamačky prevažne do nebytových priestorov obytných domov v Petržalke. Škody krádežou boli vyčíslené na 29 900 eur a škoda poškodením vecí na 7 875 eur.

Policajný vyšetrovateľ vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z pokračovacieho zločinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci 37-ročnému Stanislavovi z Bratislavy. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet k podaniu návrhu na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby.

Stanislav sa mal trestnej činnosti dopúšťať od 20. apríla do 15. júla. Podľa doterajšieho vyšetrovania sa mal vlámať celkom do 19 nebytových priestorov (spoločných priestorov, pivničných priestorov, kočikární) a 1 sídla súkromnej spoločnosti. Pri krádežiach v rôznych častiach Petržalky (opakovane na Gercenovej, Poloreckého, opakovane na Haanovej, Šustekovej, opakovane na Medveďovej, Wolkrovej, Osuského, Očovskej, Krásnohorskej, opakovane na Bzovíckej, Beňadickej a Mlynarovičovej ulici) došlo ku krádeži 32 bicyklov, príslušenstva k bicyklom a elektroniky.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk