Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka policia.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj : KR PZ Bratislava
8. novembra 2018 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skKR PZ Bratislava Diskusia()

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV objasnili prípady majetkovej trestnej činnosti súvisiacej s krádežami motorových vozidiel

Výsledkom niekoľkomesačného vyšetrovania majetkovej trestnej činnosti súvisiacej s krádežami motorových vozidiel, je vznesenie obvinenia štyrom mužom z okresu Hlohovec.

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV objasnili prípady majetkovej trestnej činnosti súvisiacej s krádežami motorových vozidiel, k páchaniu ktorej dochádzalo od mesiaca október 2016 na viacerých miestach na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Policajti po niekoľkomesačnom intenzívnom vyšetrovaní ako aj operatívnom preverovaní vykonali a zabezpečili dostatok dôkazov oprávňujúcich vznesenie obvinenia voči konkrétnym osobám.

Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV bolo vznesené na základe doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie obvinenie z pokračovacieho zločinu krádeže spáchaného spolupáchateľstvom 34-ročnému Andrejovi K. z okresu Hlohovec, 25-ročnému Martinovi K. z okresu Hlohovec, 24-ročnému Patrikovi K. z okresu Hlohovec a 22-ročnému Matúšovi Ž. z okresu Hlohovec. V tejto súvislosti vzniesol vyšetrovateľ 24-ročnému Patrikovi K. obvinenie aj z trestného činu podielnictva.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mali obvinení v období od mesiaca október 2016 do októbra 2018, na viacerých parkoviskách na území Bratislavy násilne prekonať uzamknutie tam zaparkovaných motorových vozidiel, za použitia rôznych nástrojov. Išlo o viaceré motorové vozidlá zn. Volkswagen Golf, Škoda Octavia a Škoda Fabia, pričom celková škoda spôsobená krádežou celkovo deviatich vozidiel bola vyčíslená na cca. 72.527 eur.

1.jpg
KR PZ Bratislava

Dňa 5. novembra boli na základe príkazu Okresného súdu v Bratislave IV príslušníkmi Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV vykonané za úzkej spolupráce s príslušnými útvarmi Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, Krajského riaditeľstva PZ v Nitre, Krajského riaditeľstva PZ v Trnave viaceré domové prehliadky ako aj prehliadky iných priestorov na území Nitrianskeho kraja. Uvedené prehliadky sa okrem vyššie spomenutých útvarov uskutočnili aj za asistencie príslušníkov HaZZ, letky MV SR, expertov Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, síl a prostriedkov Útvaru osobitného určenia a Pohotovostných policajných útvarov Bratislavského, Trenčianskeho, Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.

7.jpg
KR PZ Bratislava

Počas prehliadok bolo zaistených celkovo 29 motorových vozidiel, rôzne riadiace jednotky, rušičky, vstavané autorádia s navigáciami, viaceré elektronické komponenty motorových vozidiel ako aj rôzne náhradné diely motorových vozidiel. Tie budú následne podrobené expertíznemu skúmaniu na Kriminalisticko expertíznom ústave Prezídia Policajného zboru.

Vyšetrovateľom Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinených osôb. Obvinení na rozhodnutie sudcu o jeho vzatí do väzby v súčasnosti čakajú v cele policajného zaistenia.

Za uvedené konanie hrozí v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

16.jpg
KR PZ Bratislava
22.jpg
KR PZ Bratislava
23.jpg
KR PZ Bratislava
Orp 105_2 vys b4 2017 dp 273 073.jpg
KR PZ Bratislava
Orp 105 2 vys b4 2017 dp dom5.jpg
KR PZ Bratislava

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X