Policajti pri prehliadkach v Bratislave zaistili materiál, z ktorého by bolo možné vyrobiť 570 jednotlivých dávok drogy

Titulka drogy ba policia.jpg
KR PZ Bratislava

Výsledkom operatívno-pátracej činnosti policajtov druhého bratislavského okresu je ďalší objasnený prípad drogovej trestnej činnosti, ku ktorej malo dochádzať v mestskej časti Bratislava Vrakuňa a Podunajské Biskupice.

Dňa 8. novembra vykonali policajti so súhlasom prokurátora osobnú prehliadku 40-ročného muža na Podzáhradnej ulici, ktorý mal podľa zistení kriminalistov prechovávať a predávať omamné a psychotropné látky konečným spotrebiteľom.

Dôvodné podozrenia a operatívne zistenia sa potvrdili a policajti mužovi pri prehliadke zaistili igelitové vrecko s neznámou látkou a finančnú hotovosť vo výške 1 146 eur. U muža bola následne vykonaná domová prehliadka a prehliadka osobného motorového vozidla, pri ktorej boli zaistené zatavené striekačky, vrecká s neznámym materiálom a finančná hotovosť vo výške 7 937 eur. Zaistené peniaze mali byť zároveň získané trestným činom a preto bude o nich rozhodnuté v zmysle zákona.

Podľa predbežného skúmania Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru množstvo zaisteného materiálu predstavuje 570 jednotlivých dávok drogy. Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 40-ročnému Štefanovi R. z Bratislavy. Podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania mal obvinený zabezpečovať dodávanie drog aj do objektu na Stavbárskej ulici.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému, ktorý sa mal tejto trestnej činnosti dopúšťať závažnejším spôsobom konania a vo väčšom rozsahu, trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň predložil spisový materiál na príslušnú prokuratúru.

002.jpg
KR PZ Bratislava
008.jpg
KR PZ Bratislava
009.jpg
KR PZ Bratislava
011.jpg
KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk