Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polícia, mládež, alkohol
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
KR PZ v Bratislave
29. júla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Policajti si v piatok posvietili na alkohol u mládeže, nafúkalo 9 mladistvých

S cieľom ochrániť mládež pred alkoholom sa tento piatok 27. júla večer uskutočnila v Starom Meste preventívna policajná akcia Mládež. Akcia nadviazala na predošlú, ktorá sa konala 19. júla v treťom bratislavskom okrese, počas ktorej však nezistili podávanie ani požitie alkoholu u mládeže pod 18 rokov.

Staromestská akcia však mala závažnejšie zistenia. Policajti počas nej zistili alkohol u deviatich mladistvých. Po pozitívnej dychovej skúške ich predviedli na policajné oddelenie, kam za prítomnosti zamestnancov sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately privolali ich zákonných zástupcov. Zistené priestupky policajti postúpia príslušným správnym orgánom na ďalšie konanie. Počas piatkovej akcie policajti zaistili aj osobu podozrivú zo spáchania opakovanej krádeže. Zadržali tiež dve osoby pre podozrenie z výtržníctva a ublíženia na zdraví. Zároveň na mieste vyriešili dva priestupky proti verejnému poriadku blokovou pokutou vo výške 60 eur.

Predošlá kontrola

Počas predošlej kontroly v hlavnom meste, ktorá sa konala 19. júla v treťom bratislavskom okrese, policajti skontrolovali 73 osôb. Kontrole sa nevyhli kúpaliská, bufety, pivárne, herne, či dokonca objekt štadióna po futbalovom zápase, lesopark a záhradkárska oblasť. Podanie alkoholu, ani jeho požitie mladistvými nezistili, avšak zadržali dve osoby pre podozrenie zo spáchania drogovej trestnej činnosti. Taktiež blokovou pokuty vyriešili priestupok proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Spomínané preventívne akcie organizovala bratislavská polícia v spolupráci s mestskou políciou, pracovníkmi úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a zástupcami obce. Polícia avizuje ďalšie akcie na ochranu mládeže pred alkoholom.

Kontrola aj v Seneckom okrese

Na predaj, podávanie a požívanie alkoholu osobám mladším ako 18 rokov sa zamerali aj policajti v Seneckom okrese. Konkréte vo štvrtok 26. júla kontrolovali bufety a prevádzky v okolí jazier ako aj podniky na pešej zóne na Lichnerovej ulici v Senci. Ani pri tejto kontrole nezistili predaj ani užívanie alkoholu mladistvými.

Jednou z preventívnych aktivít Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave aj spomínaná preventívna policajná akcia Mládež. Táto policajná akcia je zameraná na ochranu mládeže pred alkoholom, s osobitným zameraním na predávanie, podávanie a požívanie alkoholických nápojov mladistvými vo vybraných objektoch a na verejne prístupných miestach v jednotlivých okresoch Bratislavského kraja.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X