Policajti vykonaním viacerých prehliadok odhalili drogy a objasnili násilnú kriminalitu

Policajne prehliadky drogy trestna cinnost kr pz ba.jpg
KR PZ v Bratislave

Príslušníci kriminálnej polície vykonali na základe príkazu sudcu v priebehu tohto týždňa 12 domových prehliadok a 15 prehliadok nebytových priestorov v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou.

Výsledkom akcie bolo zabezpečenie množstva dôkazného materiálu, na základe ktorého vyšetrovateľ obvinil zatiaľ tri osoby. Obvinení mali sprostredkovávať omamné látky, pričom dvaja z nich sa tejto trestnej činnosti mali dopúšťať vo väčšom rozsahu.

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí v tomto prípade 32-ročný Michael G. zo Senca a 36-ročná Lenka L. z Bratislavy.

Podľa doterajších informácií obvinený Michael od roku 2015 do 31. júla tohto roka v Seneckom okrese zadovažoval a prechovával metamfetamín, ktorý následne prostredníctvom obvinenej Lenky a ďalších osôb predával dílerom a užívateľom.

Drogy zlodeji kr pz ba 1.jpg
KR PZ v Bratislave

Podľa predbežných výsledkov z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru sa mohlo uvedeným spôsobom distribuovať minimálne 2 248 jednotlivých dávok drog. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval na obvinených podnet k podaniu návrhu na ich vzatie do väzby. Na rozhodnutie sudcu čakajú v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny im hrozí trest desať až pätnásť rokov väzenia.

Drogy zlodeji kr pz ba 2.jpg
KR PZ v Bratislave

Policajti tiež zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinili 35-ročného Juraja V. zo Senca. Pri vykonanej domovej prehliadke u neho policajti zaistili sušený rastlinný materiál. Podľa výsledkov kriminalisticko-expertízneho skúmania ide o konope zodpovedajúce minimálne 13 jednotlivým dávkam drogy. V prípade preukázania viny mu hrozí trest tri až desať rokov väzenia.

Drogy zlodeji kr pz ba 3.jpg
KR PZ v Bratislave

V rámci prehliadok nebytových priestorov a pozemkov policajti zaistili aj veci, ktoré môžu súvisieť s majetkovou a násilnou trestnou činnosťou. Okrem predmetov, u ktorých je podozrenie, že pochádzajú z krádeží, policajti zaistili aj zbrane. Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a zaistených zbraní policajný vyšetrovateľ vzniesol už obvinenému Michaelovi G. ďalšie obvinenie, a to zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu prípravy, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečinu poškodzovania cudzej veci.

Vyšetrovateľ tak zároveň objasnil prípad z 21. októbra 2013 v lokalite Strieborné jazero v Senci, keď neznámy páchateľ hodil ručný granát na balkón záhradnej chatky. Škodu spôsobenú výbuchom vyčíslili na 2 200 eur. Ďalšia trestná činnosť je v súčasnosti predmetom policajného preverovania, ktoré vykonávajú policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk