Policajti vyšetrujú okolnosti lúpežného prepadnutia banky v Dúbravke. Lupič prepadom získal 10-tisíc eur, pri úteku ich stratil

Policia patra lupic motorka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Vo štvrtok popoludní došlo v jednej z dúbravských bánk k lúpežnému prepadnutiu. Ozbrojený zlodej získal od pracovníčky 10-tisíc eur, tie však pri úteku stratil.

Policajti IV. okresu pátrajú po mužovi, ktorý vo štvrtok 4. apríla krátko po 16.33 hod. prepadol banku na Saratovskej ulici. Neznámy muž bol ozbrojený krátkou guľovou zbraňou. Podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa muž pod hrozbou použitia zbrane žiadal od zamestnankyne vydanie finančnej hotovosti, ktorá mu z obavy o život a zdravie vydala finančnú hotovosť vo výške približne 10-tisíc eur. Pri prepade nedošlo ku zraneniam.

Lupič z banky ušiel na športovej motorke zatiaľ neznámej značky. Pri úteku ho spozorovala hliadka bratislavských PMJčkárov, ktorá ho začala prenasledovať.

Počas unikania páchateľ stratil odcudzenú finančnú hotovosť, následne sa hliadke stratil z dohľadu a unikol v blízkosti mosta Lafranconi v smere do mestskej časti Petržalka,“ informuje policajný hovorca. Počas unikania páchateľa došlo v odcudzenej hotovosti k explózií farbiva a tým aj k znehodnoteniu bankoviek, je možné, že explodovaním došlo aj k zafarbeniu samotného páchateľa.

Polícia žiada obyvateľov, ktorí majú o páchateľovi akékoľvek informácie, ktoré by mohli napomôcť k objasneniu tohto skutku, aby ich oznámili na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení prípadne formou správy na FB profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Policia patra lupic motorka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk