Policajti zachránili dieťa z rozhorúčeného auta, na pomoc ich zavolala zúfalá matka

Policia auto horuco teplo pomoc dieta.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Dieťa zostalo v aute zamknuté potom, čo ho matka vložila do autosedačky a sama chcela nastúpiť.

Na políciu volala zúfalá žena s tým, že sa jej zamklo auto a vo vnútri zostalo dvojročné dieťa. Žena s autom sa nachádzala križovatke ulíc Rozálska a Rajtáková v časti Lamač.

Na miesto ihneď vyrazila hliadka policajtov z obvodného oddelenia Policajného zboru v Dúbravke. Už z diaľky videli mávajúcu ženu, ktorá ich na mieste pri aute čakala.

Žena hliadke uviedla, že svojho dvojročného syna zapínala do autosedačky, zatvorila zadné dvere na vozidle a keď chcela nastúpiť, vozidlo sa uzamklo. Kľúče od auta zostali vo vnútri a tak okamžite kontaktovala políciu na linke 158.

Vonkajšia teplota bola vysoká, život a zdravie dvojročného dieťaťa uzamknutého vo vozidle mohol byť ohrozený. Policajná hliadka preto so súhlasom ženy rozbila okno na dverách zo strany vodiča tak, aby črepiny nezranili dieťa.

Po otvorení dverí sa podarilo dieťa z auta vybrať. To následne prezrela aj privolaná rýchla zdravotnícka pomoc. V nadväznosti na uvedený prípad vyzýva polícia všetkých, ktorí sa stanú svedkom takejto udalosti, aby zareagovali a okamžite kontaktovali políciu na čísle 158.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk