Policajti zachránili psa z rozpáleného auta, majiteľka bola na manikúre. Ako by ste reagovali vy?

Policia pes auto incident.jpg
Foto: ilustračné, Canva

Bratislavskí policajti zachraňovali psa, ktorého majiteľka nechala hodiny v rozpálenom aute, zatiaľ čo si užívala manikúru. Pes, ktorý bol v zlom zdravotnom stave, bol okamžite prevezený na veterinárnu polikliniku. Prípad vyvolal vlnu pobúrenia a upozornil na dôležitosť kampane Nezabudni na mňa v aute.

V Bratislave sa odohral dramatický incident, ktorý mohol mať tragické následky. Policajti z Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV boli vyslaní na parkovisko medzi nemocnicou Bory a nákupným centrom, kde dostali oznámenie o psovi uzamknutom v aute na priamom slnku.

Po príchode na miesto policajti potvrdili, že v rozpálenom BMW bez pootvorených okien alebo zapnutej klimatizácie sa nachádza zlatý retríver, ktorý vykazoval známky vážneho zdravotného stavu.

Policajti okamžite vyhlásili majiteľa vozidla prostredníctvom rozhlasu v nákupnom centre a nemocnici. O chvíľu nato sa k autu dostavila žena, ktorá priznala, že na psa zabudla, keď šla na manikúru. Pes bol v kritickom stave prevezený na veterinárnu polikliniku, kde mu bola poskytnutá neodkladná starostlivosť.

Polícia tento prípad vyšetruje ako priestupok podľa zákona o veterinárnej starostlivosti. Tento incident zároveň pripomína dôležitosť celoslovenskej preventívno-informačnej kampane Nezabudni na mňa v aute. Kampaň upozorňuje vodičov na nebezpečenstvo ponechávania zvierat alebo detí v rozhorúčených vozidlách, čo môže mať fatálne následky.

Ponechanie zvieraťa v rozpálenom aute môže byť riešené ako priestupok vo veterinárnej oblasti, no za určitých okolností môže mať aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.

V prípade dieťaťa môže ísť o trestný čin dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa.

Polícia preto vyzýva všetkých, aby okamžite upovedomili majiteľa vozidla, ak spozorujú zviera alebo dieťa ponechané v aute. Ak to nie je možné, odporúča sa zavolať políciu, hasičov alebo linku 112, kde vám poskytnú potrebnú radu a pomoc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk