Policajti zastavili auto, pretože bolo už na prvý pohľad technicky nespôsobilé, upútalo ich však podozrivé správanie posádky

Drogy v aute podozrivy vodic kontrola policia bratislava kolaz.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Bratislavských policajtov zaujal technický stav auta, preto sa ho rozhodli zastaviť, správanie posádky však prezradilo celkom iný problém.

V nedeľu ráno upútalo pozornosť policajnej hliadky auto značky Mazda (EČV DK). Už na prvý pohľad bolo auto podľa slov policajnej hovorkyne Lucii Mihálikovej technicky nespôsobilé na jazdu v cestnej premávke, okrem rozbitého nárazníka, rozdielnej pneumatiky, vytekal z auta olej.

Z tohto dôvodu sa policajti rozhodli ihneď vodiča zastaviť a podrobiť kontrole. Podľa slov hovorkyne vodič a štyria spolujazdci mali počas kontroly problém s komunikáciou a správali sa nepredvídateľne. „Po poučení osoby dobrovoľne vydali papierové skladačky a striekačky s neznámymi látkami. Po zabezpečení súhlasu od prokurátora na prehliadku vozidla, označil služobný pes vycvičený na vyhľadávanie omamných látok, prítomnosť ďalších papierových skladačiek s neznámou kryštalickou látkou,“ doplnila policajná hovorkyňa. Všetok zaistený materiál bol zaslaný na expertízne skúmanie.

Na základe zaistených dôkazov vzniesol poverený príslušník polície obvinenie 27-ročnému Patrikovi M. z Námestova a to z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu na zistenie prítomnosti omamných látok v tele.

V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Obvinenému bol zároveň zadržaný vodičský preukaz a porušenie ustanovení zákona o cestnej premávke je predmetom objasňovania príslušného správneho orgánu.

Drogy v aute podozrivy vodic kontrola policia bratislava 2.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Drogy v aute podozrivy vodic kontrola policia bratislava 1.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk