Policajtom sa podarilo zaistiť takmer 6 000 dávok drogy, obvinili tri osoby

Drogy kr pz ba.jpg
KR PZ v Bratislave

V pondelok vykonali policajti na základe príkazu sudcu tri domové prehliadky a viacero prehliadok nebytových priestorov, garáží a vozidiel. Realizácii prípadu predchádzala rozsiahla operatívno-pátracia činnosť.

Pri prehliadkach zaistili drogy a viacero veci pochádzajúcich z majetkovej trestnej činnosti. Množstvo zaistených predstavuje až 5 965 jednotlivých dávok metamfetamínu. Policajný vyšetrovateľ za prechovávanie a predaj omamných látok vzniesol obvinenie trom osobám. Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania čelia 35-ročný Dominik P., 34-ročná Mária S, obaja z okresu Malacky, a 37-ročný Pavel M. z Bratislavy, ktorý čelí stíhaniu pre obzvlášť závažný zločin.

V prípade preukázania viny hrozí Dominikovi a Márii trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Obvinenému Pavlovi, ktorý sa mal tejto trestnej činnosti dopúšťať závažnejším spôsobom konania a vo väčšom rozsahu, hrozí v prípade preukázania viny 10 až 15 rokov odňatia slobody.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk