Polícia bude počas sviatkov dohliadať na bezpečnosť na cestách i v okolí cintorínov, zvýši počet hliadok

Policia bratislava.jpg
Foto: ilustračné, KR PZ Bratislava

Tak ako každý rok a každé sviatky zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto aj tentokrát prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti.

Počas nadchádzajúceho Sviatku všetkých svätých a dňa Pamiatky zosnulých bude polícia tak ako každý rok dohliadať na bezpečnosť cestnej premávky. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, policajti budú vo zvýšenej miere hliadkovať od dneška do pondelka 4. novembra.

Tak ako každý rok a každé sviatky zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto aj tentokrát prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch,“ uviedla Bárdyová.

Minuloročné dušičky

Polícia pripomína, že počas minuloročných „dušičkových“ dní (1. až 4. novembra 2018) došlo na cestách k 133 dopravným nehodám, pri ktorých zomreli tri osoby, ťažko sa zranilo 16 ľudí a 58 osôb sa zranilo ľahko.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Na vodičov, aby rešpektovali práva chodcov a cyklistov najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam,“ povedala hovorkyňa.

Verejný poriadok

V spomenutých dňoch budú podľa polície posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok, a zamerajú sa na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Železniční policajti zase dohliadnu na cestujúcich vo vlakoch a na staniciach.

Upozorňujeme však, že na svoje veci si treba dávať pozor vždy a všade. Ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158,“ dodala Bárdyová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk